xcounter
#

Чехія натякає, що відновлювати Т-64 для ЗСУ буде з консервації, на що піде кілька місяців

10073
Танки Т-64 Збройних Сил України, ілюстративне фото довоєнних часів
Танки Т-64 Збройних Сил України, ілюстративне фото довоєнних часів

Такі цікаві деталі є прямо в тексті релізу чеського Міноборони про старт цього проекту

Міноборони Чехії сьогодні повідомило, що державна компанія VOP CZ та "Укроборонпром" нарешті починають спільний проект по ремонту танків Т-64 для ЗСУ, передбачений меморандумом, який обидві сторони підписали в лютому 2023 року. Зазначається, що військова ремонтна рота в Новойчіно має приступити до відновлення танків у найближчий час.

І що загалом деталі цього проекту розкриватись не будуть, бо тут мова про ремонт техніки, яка буде йти безпосередньо на фронт. Але одну цікаву деталь в своєму релізі прес-служба чеського оборонного відомства все таки розповіла.

Читайте також: F/A-18 з Австралії для України: перемовини вже йдуть, загальна кількість - понад 40 винищувачів
Т-64 із складу 17-ої танкової бригади, фото – АрміяInform, дата публікації – 19 вересня 2022 року

Відомство з посиланням на директора VOP CZ Марека Шпока зазначає, що ці танки будуть відновлюватись прямо з консервації, і що процес відновлення може тривати кілька місяців. Оскільки вони "десятиріччями стояли на зберіганні", вимагають повного розбирання, заміни багатьох запчастин та повного відновлення боєздатності.

"Загалом модернізація відбуватиметься під технічним контролем спеціалістів зі сторони України і за прямої її участі. Танки будуть оснащені засоби оптичної системи спостереження, покращеними системами зв’язку і так далі", - пояснює очільник чеського VOP CZ Шпок, зазначаючи, що всі ці роботи відбуватимуться в умовах підвищених заходів безпеки.

Т-64 на відновленні, ілюстративне фото довоєнних часів

Міноборони Чехії також зазначає, що домовленості між Прагою та Києвом про створення спільного оборонного кластера передбачають проекти по спільному виробництву військової техніки, по нарощенню виробництву боєприпасів різних калібрів як на існуючих, так і на перспективних виробничих потужностях; розвиток сервісних хабів для обслуговування засобів ППО та співпраця в сфері високих технологій, зокрема створення спільного науково-дослідного центру.

Танки Т-64 в цеху ХБТЗ, квітень 2020 року, ілюстративне фото від АрміяInform
Читайте також: Іранський Mohajer-6 над Чорним морем минулої осені збив один з бронекатерів "Гюрза"