xcounter
#

Bayraktar TB2 залучили до спостереження північних кордонів України

Bayraktar TB2 ЗСУ
Bayraktar TB2 ЗСУ
4265

Можливості Bayraktar TB2 дозволяють йому спостерігати за ворогом з дистанції у декілька десятків кілометрів

Ударно-розвідувальний БПЛА Bayraktar TB2 зранку 15 лютого виконує патрулювання на півночі України. Дрон ще вночі стартував з військового аеродрому у Чугуєві та на момент публікації матеріалу перебував північніше Коростеня Житомирської області.

Про це говорять відкриті дані сервісу Flightradar24, які демонструють дані з транспондера дрона. Про те що мова йде саме про Bayraktar TB2 говорить характерний профіль польоту - висота близько 5,5 км та швидкість близько 200 км/год. А також характерний "позивний" з набору цифр, які вже були помічені саме за цими БПЛА.

Читайте також: Німеччина перекидає в Литву бронемашини та самохідні гаубиці PzH 2000
Bayraktar TB2 трек
Bayraktar TB2 поблизу північних кордонів України. Станом на 09:00 транспондер дрона - відключено

З огляду на відкриті дані, можливо зробити декілька вкрай позитивних висновків. По-перше, ЗСУ розгорнули мережу наземних станцій, які дозволяють оперувати Bayraktar TB2 у північних регіонах України.

По-друге, розгорнули наземну інфраструктуру для цих дронів на додаткових аеродромах. До цього, Bayraktar TB2 злітали (враховуючи відкриті джерела) лише з аеродромів у Старокостянтинові та Миколаєві.

Bayraktar TB2
Bayraktar TB2 Військово-морських сил України

Судячи з усього, Bayraktar TB2 виконує одночасно декілька задач: відпрацювання контролю північного кордону України та, скоріш за все, бере участь у масштабних оборонних навчаннях ЗСУ "Заметіль-2022". Тим паче, що його участь у цих маневрах була додатково анонсована міністром оборони України Олексієм Рєзніковим.

Нагадаємо, що Bayraktar TB2 оснащений потужною оптико-тепловізійною прицільною станцією, яка здатна розрізнити ворожу техніку на дальностях у десятки кілометрів, визначати її координати та у режимі онлайн передавати на засоби ураження.

Також доволі цікавий трек польоту демонструє і ще один повітряний об’єкт, який зранку "відпрацював" кордон з невизнаним Придністров'ям, де також знаходяться російські війська. Проте дані транспондера не дозволяють ідентифікувати цей апарат.

Можливо зробити припущення, що це один з нових патрульних гелікоптерів Airbus H125 Південного регіонального управління ДПСУ.

Airbus H125
Airbus H125 ДПСУ

Зазначимо, що сервіс Flightradar24 збирає виключно публічні дані, які передає сам літальний апарат. Водночас військові повітряні об’єкти можуть не вмикати транспондер взагалі, або вимкнути його під час польоту.

Читайте також: Побачити все від "Калібра" до міні-дрона: ЗСУ переходять на РЛС нового покоління -інтерв'ю з розробником