На початку березня 2025 року Північна Корея показала, що будує свій перший атомний ударний підводний човен, який ймовірно нестиме 10 ракет під ядерну зброю, а технології під нього могли бути отримані від Росії або ж насправді від Китаю.
Тепер же на порталі Naval News з’явилась цікава оцінка по цій атомній субмарині, в якій заявляються ймовірні параметри цієї нової платформи під ядерну зброю в КНДР.
Читайте також: Нас може здивувати дуже секретна китайська ракета SC-19, яку випробували 7 разів за 13 років

Як зауважують автори видання, із пропагандистських фото Північної Кореї прямо випливає, що ширина корпусу цієї атомної субмарини складає аж 12 метрів, що вцілому відповідає аналогічним показникам по атомним підводним човнам під балістичні ракети в інших країнах (наприклад, США, Франція або ж Росія).
На підставі цього показника далі можна зробити оцінку, що діаметр корпусу першої атомної субмарини складає мінімум 10 метрів, а довжина корпусу – від 100 метрів, і тут показник у 130 метрів "міг би бути гарною початковою цифрою".
Настільки значні параметри цього атомного підводного корабля в першу чергу можуть бути пов’язані з габаритами балістичних ракет, які мають розміщуватись на борту. Наприклад, північнокорейські Pukguksong-6 мають довжину корпусу 13 метрів, що цілком співставно із аналогічним показником по МБР Trident, розміщених на атомних човнах-носіях ядерної зброї США та Великої Британії.

В свою чергу, щоб нести настільки габаритні та потужні ракети, для нового ударного підводного корабля Північної Кореї "класична" дизель-електрична установка буде явно недостатньою. Саме тому знадобилось використання атомної силової установки, елементи якої можуть займати значну частину корпусу підводного корабля.
Необхідні технології під атомну силову установку на підводний човен КНДР могла отримати від РФ, однак північнокорейський режим тривалий час сам намагався створити відповідні технологічні компоненти.
Однак незалежно від того, наскільки точними виявляться наведені вище оцінки, сам факт появи першої ударної атомної субмарини в Північної Кореї покаже прогрес, який за останні 10 років пройшов режим чучхе в сегменті підводних носіїв під свої балістичні ракети.

Перший підводний човен під балістичні ракети КНДР спустила лише в 2016 році, цей корабель отримав назву Gorae, був збудований лише в одному екземплярі, мав дизель-електричну силову установку та міг нести лише одну ракету в шахті, що розміщена в рубці.
Читайте також: Як США у квітні 2022 року доволі дивно відмовились від нових пусків ракет ASAT, хоча такі ж мають РФ, Китай та Індія