Україна може розраховувати на додаткові 650 млн євро збройової допомоги від Німеччини, які будуть виділені у грудні цього року. Про це повідомив німецький канцлер Олаф Шольц, який сьогодні, 2 грудня, прибув до Києва.
Можливо додаткова конкретика щодо розподілення цих коштів по окремих зразках озброєння з'явиться вже під час офіційного проголошення пакета допомоги. Але, скоріш за все, очільник німецького уряду не буде його деталізувати.
Читайте також: Росіяни заявляють про пінопластовий "Штурм-СТ" за 2000 доларів, який є баражуючим дроном
А на тлі цього можливо зробити ряд припущень щодо того, як саме будуть витрачені ці кошти. І перше, що необхідно розуміти - різниця між "пакетами допомоги" від США та Німеччини. Якщо найбільш відомими пакетами американської допомоги є передачі із запасів міноборони, то Німеччина вже доволі давно масово не передає озброєння з власних арсеналів.
Берлін для допомоги ЗСУ здебільшого замовляє нове у виробників, ремонтує та відновлює вже списані зразки, або купує їх у третіх країн для передачі Україні. Наприклад, додаткові PzH 2000 для України довелось викупати вже навіть у Катару, для України виготовляються ЗРК IRIS-T, а БМП Marder - відновлюється.
І якщо подивитися на останні надходження озброєння від Німеччини, то можливо зробити припущення, що ці кошти цілком можуть піти на замовлення для України додаткових зенітних ракетних комплексів IRIS-T, боєприпасів до них, а також додаткові РЛС TRML-4D.
Не виключено замовлення відновлення додаткової бронетехніки, яка зараз знаходиться на зберіганні у країнах Європи, тобто це про додаткові БМП Marder та танки Leopard 1. Звісно це може бути й нова бронетехніка, але тоді строки постачання будуть вимірюватись у роках. Вагома частина коштів може піти на додаткові замовлення по вже існуючих контрактах на виробництво для України дронів. Наприклад, дронів Vector, виробник яких вже відкрив завод в Україні.
Або Берлін взагалі використати "данську модель" - тобто профінансувати виробництво озброєння в Україні. При цьому відносно Німеччини таке фінансування цілком може бути фактично у власні ж підприємства. Бо окрім відкритого в Україні виробництва БПЛА Quantum Systems, в Україні дуже широкі плани має Rheinmetall.
А лише він будує в Україні завод боєприпасів "під ключ", а також має розгорнути в Україні виробництво БМП Lynx, замовлення на яке також німецький уряд цілком може взяти на себе. І саме такий сценарій об'єктивно є максимально цікавим, бо Німеччина може замовляти німецьке озброєння в Україні для потреб Сил оборони України, інвестуючи одночасно у власний та український ОПК.
Оновлено: згодом у німецькому Bild з'явилась критична публікація, в якій наведені висловлювання німецьких політиків, включно з представниками бюджетного комітету, про те, що ці 650 млн євро не є новим "пакетом", а запланованими раніше витратами.
Читайте також: У РФ думали, що Україна буде просити у Південної Кореї ракету-монстра Hyunmoo-V на 3500 км