xcounter
#

Один із OSINT-аналітиків порахував, що Європа для ЗСУ може дати ще кілька сотень БТР, БМП, САУ й танків, але є нюанси

28987
Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt
Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt

Підрахунок має практичну відповідь на питання, яку допомогу можуть дати європейські країни в разі скорочення підтримки від США

Один із OSINT-аналітиків під псевдонімом Just BeCause на своєму профілі в Twitter опублікував власний підрахунок по запасам бронетехніки, яка лишається на базах зберігання в країнах Західної Європи. Автор підкреслив, що цей підрахунок він вів в рамках питання про те, чи зможе Європа дати вагому допомогу Україні в разі, якщо США таки підуть на значне урізання оборонних поставок.

Якщо коротко узагальнювати наведені результати підрахунків, то в теорії виглядає так, що в запасі у країнах Європи є сумарно ще кілька сотень бронетранспортерів, бойових машин піхоти, самохідних артустановок й танків. Але у цій історії є також свої нюанси та "підводні камені", які ми проаналізуємо нижче.

Читайте також: Свої С-300, "Тор" та "Оса" Греція дасть Вірменії замість України, розкрито мотиви такого рішення

Посилання на сам підрахунок залишимо ось тут, його автор підкреслював, що виходив виключно з публічних даних, які навіть раніше обговорювались у ЗМІ, й з того випливає наступна картина.

Німецька оборонна компанія FFG має у своїх запасах орієнтовно 100 одиниць військової техніки, переважно танки Leopard 1, водночас оцінка по запасам Rheinmetall наводиться на загальному рівні – "значна кількість Leopard 1 та БМП Marder".

По Італії наводиться оцінка, що до цього моменту ця країна передала для ЗСУ значну кількість САУ M109 та половину із запасу орієнтовно в 1000 бронетранспортерів M113. З чого випливає, що в теорії Італія може передати для наших військових ще до півтисячі БТР M113 протягом тривалого часу.

Доволі цікавий момент окреслюється по Великій Британії: на базах зберігання у цій країні стоять ще орієнтовно 40 танків Challenger 2, орієнтовно 10 САУ AS90, орієнтовно 150 бронеавтомобілів класу MRAP та близько 100 гусеничних БМП Warrior.

Ще цікавішою виглядає окреслена картина по Франції, в структурі збройних сил якої є окреме управління Le Matériel, що відповідає за зберігання техніки та озброєння і має в своїй структурі три бази зберігання та шість полків. Якщо одразу до висновків, то дослідник стверджує, що французи зі своїх баз та полків зберігання можуть виділити для ЗСУ навіть до 200 САУ F1 та до 200 танків AMX30.

Ну а загальний підрахунок з оцінкою запасів бронетехніки на зберіганні у Європі можна побачити ось на цьому скріншоті. Однак тут треба робити поправку не тільки на оціночну кількість техніки, але й на те, що їх фактичний технічний стан може бути гіршим за усі очікування.

Загальна оцінка по кількості техніки, яка є у запасі в країнах Європи

Чомусь за замовчуванням вважається, що в країнах Заходу на порядок вища культура зберігання техніки, аніж в РФ, хоча практика показує інше. Тут ми можемо пригадати історії зокрема про те, що в 2010-2014 роках Велика Британія просто утилізувала 43 Challenger 2, бо це було дешевше, аніж зберігати ці машини, ну або ж про те, що Армія США абияк зберігала запчастини до Abrams, Bradley та інших ББМ на $3,8 млрд, понад половини просто зіпсовані.

Тому цілком можливо, що згадані вище бази зберігання техніки можуть виявитись просто великими майданчиками із запасом "донорів запчастин". Ну і окрім того, слід робити поправку на те, що багато із згаданих вище зразків бронетехніки ще не передавались у розпорядження Сил оборони України, наприклад британські БМП Warrior, французькі танки AMX-30 та САУ F1, а з розгортанням таких зразків техніки можуть бути свої технічні проблеми.

Читайте також: Невже у Німеччині є база зберігання, де стоїть до 100 Leopard 1 та понад 100 "зенітних танків" Gepard