xcounter
#

Свої С-300, "Тор" та "Оса" Греція дасть Вірменії замість України, розкрито мотиви такого рішення

36697
С-300 вірменських збройних сил, ілюстративне фото з відкритих джерел
С-300 вірменських збройних сил, ілюстративне фото з відкритих джерел

Греки знайшли "геополітичне" застосування своїм системам ППО, і тут їх влаштовує навіть непряма вигода

Генеральний штаб Греції ухвалив рішення таки списати системи протиповітряної оборони типів С-300, "Тор" та "Оса" і передати ці ЗРК радянського зразка Вірменії, а не Україні.

Таке рішення грецькі військові хочуть реалізувати для зміцнення своєї оборонної співпраці одразу з двома країнами – Вірменією та Францією, які важливі в рамках геополітичного та воєнного протистояння з Туреччиною. Про це йдеться в публікації грецького видання Enikos.

Читайте також: Франція офіційно підтвердила, скільки ЗРК вже дала, та що по Mirage 2000 і ракетам SCALP-EG
Пуск ракети із грецького С-300, ілюстративне фото з відкритих джерел

Автори цієї публікації вказують, що для рішення віддати свої радянські ЗРК саме Вірменії, а не Україні, грецькі військові окреслили наступні прагматичні мотиви.

Для початку там стверджується, що збройні сили Греції для обслуговування С-300, "Тор" та "Оса" комплектуючі все рівно отримували від Вірменії, хоча це і дивно, оскільки свої С-300 греки у 1990-х роках купували напряму в РФ, тому логічно було б запчастини отримувати саме звідти. Але як би там не було, в Греції оцінили логічним віддати вірменам назад ті ЗРК, до яких звідти постачались необхідні комплектуючі.

Крім того, в Греції розраховують, що передача згаданих вище зенітно-ракетних комплексів Вірменії допоможе зміцнити оборонну співпрацю між Афінами та Парижем. Бо з недавніх пір Вірменія також опинилась у списку отримувачів озброєння від Франції, зокрема колісних САУ CAESAR.

Геополітичний мотив у цьому рішенні виглядає так – Греція оцінила, що якщо допомогти Вірменії "надлишковим" озброєнням, то це посилить цю країну в протистоянні з Азербайджаном, котрий в свою чергу є прямим союзником Туреччини. Але пряма ефективність такого рішення може викликати сумніви, бо тепер відкритим є питання, а чи залишились у самої Вірменії комплектуючі для обслуговування комплексів С-300, "Оса" і "Тор".

Мотиви не давати ці системи ППО грецькі журналісти окреслюють так. Мовляв, країни Заходу не змогли запропонувати такі варіанти озброєння як компенсатор, який би влаштував грецьку сторону, ну й окрім того, місцева опозиція виявилась проти передачі саме систем протиповітряної оборони для нашої країни.

Раніше Defense Express розповідав про те, що у жовтні 2024 року деякі ЗМІ писали, що тепер ОБТ K2 хоче купити навіть Вірменія, у якої всього близько 100 танків.

Читайте також: А чи є самі ракети: що треба знати про заклики у НАТО дати Україні ракети середньої дальності