xcounter
#

1 млн дронів на рік виявився більш ніж досяжною метою: за 2 місяці в Україні зробили 200 тисяч

6456
FPV-дрон (всі фото: ЗСУ)
FPV-дрон (всі фото: ЗСУ)

У грудні показник виробництва FPV-дронів становив близько 50 тисяч, а тепер подвоївся

Коли у грудні 2023 року був оголошений план з виробництва одного мільйона FPV-дронів, у суспільстві промайнув певний скепсис, хоча насправді мова йшла не про кратне підвищення виробництва, а про +67%.

І як показала практика цифра у 1 млн для українських виробників цілком досяжна, бо за два місяці 2024 року вже виготовлено 200 тисяч FPV-дронів. Про це повідомила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр у інтерв'ю Forbes Ukraine. А якщо такий показник збережеться, то мова вже піде про 1,2 млн дронів, що буде перевиконанням плану.

Читайте також: Путін не зміг вигадати назви нових "вундерваффе", але підтвердив використання "Циркону"

FPV-дрон

Також цифра у 200 тисяч одиниць вражає ще більше, якщо порівняти її з показниками за грудень, які були озвучені вже керівником міністерства Олександром Камишіним на брифінгу "Результати діяльності Мінстратегпрому та Укроборонпрому за 2023 рік" наприкінці грудня.

Й за його словами за весь останній місяць 2023 року було вироблено понад 50 тисяч дронів, з яких 45 тисяч - на одному підприємстві. Хоча, як він зазначив, в Україні понад 200 компаній, які виробляють БПЛА.

Тобто за останні два місяці виробництво було нарощено вже у рази. Й об'єктивно питання у тому скільки можливо виробити полягає у надходженні відповідного фінансування. При цьому слід розуміти, що існує пряма залежність між тим скільки дрон коштує та наскільки далеко та ефективно він може уражати цілі.

FPV-дрон

Зокрема інтеграція у FPV-дрон більш стійкого до РЕБ зв'язку, тепловізора та елементів машинного зору з автотрекінгом значно підніме його ціну, але зробить значно ефективнішим. Тому у питанні гонитви за кількісним показником необхідно дотримуватись балансу щодо їх реальної ефективності.

Читайте також: У США є два резервні шляхи підтримки України озброєнням без затвердженого бюджету