xcounter
#

Путін не зміг вигадати назви нових "вундерваффе", але підтвердив використання "Циркону"

2694
Пуск "Циркону"
Пуск "Циркону"

У РФ вкотре заявили, що "Сармат" на чергуванні, а нових назв для "вундерваффе" вигадати не змогли

Під час свого виступу на "Федереальном собрании" ватажок рашистів Путін пройшовся по темі російського озброєння. Але здається у Кремля вже сформувалась криза жанру.

Зокрема знову пролунала заява, що серійна міжконтинентальна балістична ракета "Сармат" вже нібито у військах. Хоча про те, що вона на бойовому чергуванні було повідомлено ще у вересні 2023 року. Хоча потім виявилось, що "Сармат" ще не на озброєнні та його не виробляють, про що сам Путін повідомив у жовтні.

Читайте також: У США є два резервні шляхи підтримки України озброєнням без затвердженого бюджету

Але фраза ватажка рашистів, що "ми скоро продемонструємо їх у районах базування на бойовому чергуванні", скоріше прямо говорить про зворотне. Зрештою показати можливо хоч радянську Р-36М2, модернізованою версією якого "Сармат" і є.

Сармат

Зрештою знову був згаданий аварійний ядерний "Буревестник" та цар-торпеда "Посейдон", випробування яких вже котрий рік нібито на завершальній стадії.

А ось відносно нового озброєння, яким полюбляє вихвалятись під публічних виступів Путін, то на цей раз схоже фантазія завершилась. Й замість цього був лише "пшик" наступного змісту: "робота над низкою інших перспективних систем озброєння триває і про нові досягнення наших вчених та зброярів ми ще дізнаємося".

З практичної площини заслуговує уваги те, що ватажок рашистів підтвердив використання "Циркону". Нагадаємо, що про його використання ворогом 7 лютого 2024 року стало офіційно відомо у повідомленні від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Тоді ракета впала, можливо після збиття, у Деснянському районі Києва та пошкодила ЛЕП.

цикон київ

Зазначимо, що скоріш за все РФ використовує для пуску цих ракет з поки окупованого Криму або модернізований береговий ракетний комплекс "Бастион", або стаціонарну пускову на так званому БКР "Утес", який також відомий як "Объект-100" - "Сотка".

Читайте також: Скільки треба чекати на нові F-35A, якщо дозамовити ще вісім літаків