xcounter
#

Чому і як Росія йде до поразки у війні з Україною: 12 важливих висновків від філософа Фукуями для нас та світу

Армія Росії в польових умовах досягне точки, коли її не можна буде ні забезпечити, ні вивести...
Російські солдати готували парадну форму для параду перемоги у Києві, а не додаткові боєприпаси та пайки. Вони дуже помилились...
Російські солдати готували парадну форму для параду перемоги у Києві, а не додаткові боєприпаси та пайки. Вони дуже помилились...
5819

"Я зроблю кілька прогнозів", - написав відомий американський філософ, політолог та економіст Френсіс Фукуяма на початку статті у журналі American Purpose під назвою Preparing for Defeat (Підготовка до поразки). Звісно, йдеться про поразку Росії. Ці 12 прогнозних пунктів від Фукуями розставляють важливі акценти щодо війни Росії проти України. На них варто зважити при формуванні власних оцінок щодо найближчого майбутнього.

1. Росія йде до повної поразки в Україні. Російське планування було некомпетентним, заснованим на помилковому припущенні, що українці налаштовані прихильно до Росії і що їхні збройні сили зазнають падіння одразу ж після вторгнення. Російські солдати готували парадну форму для параду перемоги у Києві, а не додаткові боєприпаси та пайки.

Одна з багатьох БМП ворога, знищена в Україні

На даний момент Путін направив на цю операцію більшу частину всіх своїх збройних сил — він не має величезних резервів сил, які він міг би закликати до участі у бойових діях. Російські війська застрягли за межами різних українських міст, де вони стикаються з величезними проблемами із постачанням та постійними нападами українців.

Читайте також: Розпіарена "доктрина генерала Герасимова" не витримала зіткнення з Україною, але загрози зберігаються
Російська військова колона, що рухалась на Київ. Зараз загарбники розпорошились по лісам та селам. Але й там їх знищують

2. Крах їхнього становища може бути раптовим і катастрофічним, а не відбуватися повільно внаслідок війни на виснаження. Армія в польових умовах досягне точки, коли її не можна буде ні забезпечити, ні вивести, і бойовий дух випарується. Принаймні це вірно для півночі; росіяни почуваються краще на півдні, але ці позиції буде важко утримати, якщо північ звалиться.

Полишена через брак палево техніка агресора

3. До того, як це станеться, дипломатичне рішення війни неможливе. Не існує мислимого компромісу, прийнятного як для Росії, так і для України з огляду на втрати, які вони зазнали на даний момент.

Зруйновані будівлі Харкова

4. Рада Безпеки ООН вкотре довела свою слабкість. Єдиною корисною річчю було голосування на Генеральній Асамблеї, яке допомагає виявити поганих чи уникливих гравців у світі.

МіГ-29
Фукуяма вважає, що рішення адміністрації Байдена не оголошувати безпольотну зону та не допомагати перекидати польські МіГи були вірними

5. Обидва рішення адміністрації Байдена не оголошувати безпольотну зону та не допомагати перекидати польські МіГи були добрими; вони зберегли голову у дуже емоційний час.

Набагато краще, щоб українці перемогли росіян наодинці, позбавивши Москву приводу, що на них напало НАТО, а також уникнувши всіх очевидних можливостей ескалації. Зокрема, польські МіГи мало що додадуть до можливостей України.

Джевеліни застосовуються українськими захисниками

Набагато важливіше постійне постачання "Джавелінів", "Стінгерів", Байракарів TB2, медикаментів, обладнання зв'язку та обміну розвідданими. Я припускаю, що українські сили вже орієнтуються на розвідку НАТО, що діє за межами України.

6. Ціна, яку платить Україна, звісно, величезна. Але найбільшої шкоди завдають ракети та артилерія, з якими ні МіГі, ні безпольотна зона нічого не можуть вдіяти. Єдине, що зупинить бійню, це поразка російської армії землі.

7. Путін не переживе поразки своєї армії. Він отримує підтримку, тому що його вважають найсильнішою людиною; що він може запропонувати, коли продемонструє некомпетентність і втратить свою владу, що заснована на примусі?

8. Вторгнення вже завдало величезних збитків популістам усього світу, які до нападу одностайно висловлювали симпатії Путіну. Серед них Маттео Сальвіні, Жаїр Болсонару, Ерік Земмур, Марін Ле Пен, Віктор Орбан і, звичайно, Дональд Трамп. Політика війни оголила їх відверто авторитарні нахили.

Російські Су-34 у парадному строю та після поьотів над Україною

9. Війна досі була добрим уроком для Китаю. Як і Росія, Китай за останнє десятиліття створив, здавалося б, високотехнологічні збройні сили, але вони не мають бойового досвіду.

Погану роботу російських ВПС, швидше за все, повторить ВПС Народно-визвольної армії, яка також не має досвіду управління складними повітряними операціями. Ми можемо сподіватися, що китайське керівництво не обманюватиме себе щодо власних можливостей, як це зробили росіяни, обмірковуючи майбутні дії проти Тайваню.

10. Сподіваюся, Тайвань сам усвідомлює необхідність готуватись до війни, як це зробили українці, та відновити заклик на військову службу. Давайте передчасно не програватимемо.

11. Турецькі дрони стануть бестселерами.

12. Поразка Росії уможливить "нове народження свободи" і виведе нас зі ступору щодо занепаду глобальної демократії. Дух 1989 року житиме завдяки багатьом відважним українцям.

Читайте також: Філіп Карбер: "Тільки диявол знає, який подальший план обере Путін"