ВМС США ведуть програму SLCM-N, в рамках якої хочуть отримати крилату ракету – носій ядерної зброї для розміщення на підводних човнах. За поточними планами, американський флот має отримати таку КР на озброєння до 2034 фінансового року, хоча вважається, що прихід Дональда Трампа на другий президентський строк може надати новий імпульс програмі SLCM-N.
При цьому, що доволі показово, американські військові відкинули варіант, який міг би бути більш оптимальним, а саме "реанімувати" та повернути на озброєння варіант крилатої ракети Tomahawk для доставки ядерної зброї (TLAM-N), котрий був знятий з озброєння у 1990-х роках в рамках виконання угоди СНО-I.
Читайте також: Скільки не малюй концептів, але питання у грошах - чи вистачить їх на стелс-танкер NGAS
Як далі уточнює в своїй публікації портал The War Zone, ВМС США насправді очікують, що перші дослідні зразки за програмою SLCM-N надійшли на випробування уже через три роки, тобто орієнтовно наприкінці 2026 року.
При цьому до розробки висувається вимога, що для цієї перспективної крилатої ракети можна було використовувати наявну інфраструктуру ВМС США на військово-морських базах Kings-Bay та Bangor.
Також прописується параметр, що крилата ракета SLCM-N за своїми габаритами має цілком підходити для запуску з багатоцільових атомних підводних човнів проекту Virginia. І також – що ця КР повинна мати модульний принцип конструкції, щоб підготовка до різних типів завдань не вимагала переоснащення.
На даний момент за програмою SLCM-N оприлюднюється лише один очікуваний параметр – вартість робіт по цій розробці в проміжку з 2023 по 2033 фінансовий роки, який обчислюється на рівні 10 мільярдів доларів, без урахування затрат на запуск виробництва самих ракет та розгортання інфраструктури під них.
Схоже, що на даний момент керівництво ВМС США в цьому проекті зосередилось на двох базових речах – власне створення перспективної крилатої ракети, і заодно подолання певного психологічного бар’єру, який стоїть на заваді відновлення ще однієї компоненти ядерної тріади.
Раніше Defense Express розповідав про те, що зробити із ракети проти російської ППО засіб для знищення ОТРК "Искандер" є дуже гарною ідеєю, в США так і подумали.
Читайте також: Ціна на нову ракету Sentinel катастрофічно зросла, бо проігнорували інфраструктуру