Міністерство оборони Великої Британії зараз користується послугами оператора-судновласника Foreland Shipping, котрий має флот у чотири судна типу "ролкер". Контракт з цією компанією укладений на період до кінця січня 2024 року.
Читайте також: Китай хоче заглушити ППО Тайваню переробленими у безпілотники реактивними винищувачами типу МіГ-19
Але британське оборонне відомство уже надіслало запит гравцям логістичного ринку, аби у 2025 році укласти новий контракт із компанією-власником цивільних суден, яка б могла забезпечувати логістичні потреби збройних сил Великої Британії.
При цьому мова як і про планове перекидання військ в рамках маневрів НАТО, так і про "екстрене реагування" на кризи в регіонах, чутливих для Лондона. Про це йдеться в публікації порталу Janes.
Британці в принципі системну увагу приділяють такій опції, як можливість використовувати цивільний торговий флот для забезпечення логістичних операцій.
Наприклад, у вересні 2021 року портал UK Defence Jornal писав, що британське Міноборони провело аудит всього цивільного флоту, що у випадку "великої війни" може бути мобілізований для забезпечення потреб Королівських ВМС за програмою STUFT.
Востаннє програма STUFT вводилась у дію під час Фолклендської війни 1982 року, тоді ж і проводився востаннє аудит цивільних суден, що мають позначку "militarily useful".
Виявилось, що із 1980-х по 2020 рік флот "militarily useful" суден скоротився від 721 до 584, і з цієї кількості лише 72 судна – плавають під прапором Великої Британії. Інші судна, очевидно, їх власники перевели в офшорні юрисдикції. Які оргвисновки з такого аудиту вирішило зробити Міноборони Великої Британії, UK Defence Jornal описувати не стало.
Коли Китай почав готуватись до використання цивільних ролкерів для можливої висадки десанту на Тайвань, тоді Пекін став певним "законодавцем мод". І схоже, що Велика Британія прагне наслідувати таку "моду".
Читайте також: Експерти в США пропонують захищати авіаносці від субмарин Китаю за допомогою "Хорнетів" та F-35