Це сталось одразу після того, як перші кілька десятків військовослужбовців елітних американських військ з технікою висадилися на південному сході Польщі, поблизу кордону з Україною, 6 лютого. 2022 року, після наказу президента Джо Байдена розмістити там 1700 солдатів на тлі побоювань російського вторгнення в Україну.
Розгортання британських військ в Польщі було узгоджено на двосторонній основі – тобто воно відбувається поза структурами НАТО – повідомляє Defense Express з посиланням на The Guardian.
Читайте також: Великобританія відправила в Україну понад 100 спецпризначенців через побоювання російського вторгнення - ЗМІ
Про це було оголошено на спільній конференції міністр оборони Великобританії Бена Воллеса з його польським колегою Маріушем Блащаком у Лондоні.
Виступаючи там, Бен Воллес наголосив на підтримці Великобританією польського уряду перед обличчям дедалі агресивніших військових дій РФ в регіоні.
Очільник оборонного відомства Великої Британії також наголосив, що метою прийняття рішення про розгортання додаткового військового контингенту в Польщі було надіслати "потужний сигнал" Росії про те, що Великобританія і Польща "стоять пліч-о-пліч", на тлі того, що Москва переміщує до 30 000 своїх військових до сусідньої Білорусі.
"У цьому дусі солідарності та допомагаючи вирішувати проблемами стійкості один одного, ми додатково до тих 100 королівських інженерів (що вже розгорнуті в країні), відправимо ще 350 британських військових до Польщі у рамках цього двостороннього розгортання, щоб показати, що ми можемо працювати разом і надіслати сильний сигнал, що Британія та Польща стоїть пліч-о-пліч", – наголосив Бен Воллес.
Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак своєю чергою заявив, що хоче, щоб розгортання відбулося "якнайшвидше" і що він має намір базувати війська "на схід від річки Вісли", яка ділить країну напіл. На сході Польща межує з Україною та Білоруссю.
Блащак також висловив подяку за підкріплення, сказавши, що британські війська "співпрацюватимуть із польськими збройними силами для підвищення безпеки, особливо проти загрози на кордоні".
Слід зазначити, що розгортання військ на основі двосторонніх домовленостей – поза НАТО – є більш оперативним і може здійснюватись в найкоротші терміни. Тож, не слід виключати, що незабаром, в рамках реалізації планів створення альянсу Британії, Польщі та України, британський контингент може бути суттєво посилено і в Україні, а слідом за ним розгорнуто і польський...
Раніше Defense Express повідомляв, що через побоювання російського вторгнення Великобританія вже відправила в Україну понад 100 спецпризначенців.
Перекидання британських спецпрризначенців в Україну відбулось на тлі тго, що РФ зосередила понад 100 тис. військових та понад 600 літальних апаратів біля кордону з Україною, за даними української та американської розвідок Кремль може готувати вторгнення на територію України. На цьому тлі США перевели в підвищену бойову готовність 8500 військовослужбовців, перекинули до Великої Британії літак для стеження за "ядерною тріадою" РФ та прийняли рішення перекинути війська до Східної Європи.
Раніше Defense Express також повідомляв, що ЗС РФ продовжують перекидання до Білорусі військової техніки та бойових броньованих машин здійснюючи приховануу окупацію країни. Серед іншого спостерігачі ідентифікували перекидання до Білорусі самохідних протитанкових ракетних комплексів 9П162 "Корнет-Т" на базі БМП-3, а також зенітних ракетно-гарматних комплексів (ЗРГК) "Панцирь-С1".
Читайте також: Битва за Україну та за здоровий глузд триває: Холодна війна Заходу та РФ в гарячій фазі