На початку березня цього року міністерство оборони Великої Британії в рамках плану оборонної реформи заявляло намір скоротити флот своєї транспортної авіації.
Зокрема, до 2030 року мають бути списані 14 транспортних літаків C-130J Hercules та 45 транспортних гелікоптерів, із транспортного авіафлоту в строю мають лишитись лише літаки А400М та гвинтокрили Chinook. При цьому, щоправда, британське оборонне відомство не уточнювало, якою ж буде доля восьми транспортних літаків С-17.
Читайте також: "Руслани" трудяться для НАТО: "Антонов" вивіз із Афганістану вертольоти Бундесверу
Тепер же, на початку червня цього року, як пише портал UK Defence Jornal, Міноборони Великої Британії таки визначилось: усі вісім літаків С-17 лишатимуться в строю ВПС до 2040 року.
Тут можемо припустити наступне. Керівники британського оборонного відомства розсудили, що збройним силам країни для ведення операцій закордоном все ж потрібен не тільки літак з вантажопідйомністю до 40 тонн (А400М), але й також – із вантажопідйомністю до 80 тонн (тобто той же С-17).
Врешті, в очах британських військових С-17 має значну перевагу в можливостях оперативного використання, аніж той же А400М.
Можемо вказати на такий епізод: на початку червня цього року британський F-35B із складу авіагрупи британського авіаносця HMS Queen Elizabeth мусив виконати аварійну посадку на острові Ібіца, для цього літака треба було терміново доставити комплектуючі. І як розповідав той же портал UK Defence Jornal, британські військові для цієї місії задіяли саме С-17, а не А400М.
І також – варто пригадати, що наприкінці минулого року військові Великої Британії проводили комплекс випробувань по розширенню можливостей С-17 для посадки на злітно-посадкові смуги з сухим та вологим брудом. Кадри одного із епізодів таких випробувань потрапили у відкритий доступ, Defence Express їх також залюбки публікував.
Іншими словами: Великій Британії для досягнення своїх воєнно-політичних та геополітичних цілей потрібні літаки-аналоги "Руслана".
І тут, між іншим, є "вузол", за допомогою якого наш концерн "Антонов" зможе знайти нові замовлення на перевезення літаками Ан-124, взаємовигідні для Києва та Лондона.
Читайте також: Бронемашини Ajax небезпечні для військових: у Великій Британії занепокоєні через проблеми з машинами від General Dynamics