У листопаді 2020 року уряд Великої Британії заявляв, що військо країни у наступні чотири роки отримає додатково 16 мільярдів фунтів стерлінгів (понад 21 млрд доларів США). Таким чином оборонні затрати країни виростуть на 10% та досягнуть рекордного за 30 років рівня.
Тепер британське військово-політичне керівництво говорить про дещо протилежні плани: попри заявлене збільшення оборонного бюджету, країна скорочуватиме свої "класичні" види озброєнь та військ.
Читайте також: Міністр оборони Британії пояснив, чому вразлива його армія і небезпечна Росія, згадав про Україну та ефект турецьких безпілотників
Зокрема до 2030 року чисельність сухопутних військ Великої Британії скоротиться від 82 тисяч до 70 тисяч багнетів. Хоча в нинішніх умовах, для забезпечення повноцінної обороноздатності, Великій Британії потрібні сухопутні війська чисельністю одразу 100 тисяч багнетів.
Це – аж ніяк не єдина "оптимізація", запланована для сухопутної компоненти збройних сил Великої Британії.
Відомо, що військово-політичне керівництво цієї країни також планує скоротити число бронетанкових бригад від чотирьох до двох, остаточно відмовитись від програми модернізації парку БМП Warrior, та повністю розформувати або ж суттєво скоротити штатну чисельність 23 батальйонів. Більш того – керівництво британської армії планує наприкінці 2020-х років радикально скоротити чисельність своєї самохідної артилерії, і замінити її ударними безпілотниками та"роями" барражуючих боєприпасів.
"Урізання" планується і по частині "авіаційної" складової. Зокрема, Велика Британія скоротила план по закупівлі винищувачів F-35 усіх модифікацій від 138 літаків до 48 літаків, і цього буде недостатньо навіть щоб повноцінно укомплектувати авіагрупи обох авіаносців Королівських ВМС.
Також із складу ВПС Великої Британії буде виведено 24 винищувачі Typhoon, 14 транспортних літаків C-130J Hercules та 45 транспортних гелікоптерів. При цьому із транспортного авіафлоту в строю мають лишитись лише літаки А400М та гвинтокрили Chinook.
Воєнно-політичне керівництво Великої Британії вирішило навіть замахнутись на "святе" - тобто на чисельність Королівських ВМС, котрі є основним інструментом проектування сили закордоном для британських збройних сил.
Зокрема, передбачається, що в середині 2020-х років Британія виведе із бойового складу флоту третину своїх фрегатів "Тип 23" та половину флоту атомних підводних човнів.
Уряд Великої Британії хоче, щоб збройні сили країни були готові до ведення "війн майбутнього" та були гнучкіші в проектуванні сили.
Але з іншої сторони – озвучені плани скорочення "класичних" видів зброї ставлять під загрозу здатність Туманного Альбіону самостійно обороняти свою територію. Тому - Британія буде вимушена вести менш незалежну, та більш лояльну до своїх партнерів зовнішню політику.
Читайте також: Туреччина розширяє геополітичні амбіції: Анкара намагалась купити у Великої Британії авіаносець