Збройні сили Австралії провели навчання "TASMAN SHIELD 21", які тривали із 22 по 12 березня цього року.
Одним із елементів цих навчань було відпрацювання спільних дій між ланками стелс-винищувачів F-35A та кораблів австралійських військово-морських сил, зокрема – есмінця HMAS Hobart, пише портал Naval News.
Читайте також: Флот Китаю уже здатен діяти навіть у водах Європи, США вимушені перекидати кораблі на Тихий океан
Австралійське оборонне відомство не розкриває, як саме відбувалась взаємодія та обмін даними між F-35A та військово-морським флотом. Однак, зазначає видання, есмінці типу Hobart в складі австралійських ВМС призначені для ведення протиповітряної оборони, ураження усіх типів повітряних цілей.
"Головний калібр" есмінців цього типу – зенітні ракети SM-2, що мають дальність стрільби понад 150 кілометрів. При цьому есмінці Hobart мають систему управління вогнем Aegis.
Із цих даних можемо зробити висновок, що австралійські збройні сили відпрацювали таку схему взаємодії: F-35A виконували функцію цілевказання та передачі даних, кораблі Hobart – виконували безпосереднє ураження цілей.
До слова, аналогічну схему взаємодії – F-35 виконують цілевказання, а наземні засоби протиповітряної оборони уражають цілі – відпрацьовували військово-повітряні сили США під час навчань в Балтійському регіоні, котрі відбулись на початку березня цього року.
Також показово, що збройні сили Австралії в кінці грудня 2020 року вже проводили аналогічні навчання по взаємодії есмінців типу Hobart та літаків F-35A.
Тому, за цими даними випливає, що Австралія тренується стримувати потенційну агресію Китаю у можливій взаємодії із американськими союзниками.
Відомо, що на початок 2020 року австралійські військово-повітряні сили мали 16 літаків F-35A. Очікується, що всі замовлені 72 стелс-винищувачі мають стати до строю ВПС Австралії до кінця 2023 року.
Читайте також: "Кинжал" поза грою: чи зможуть японські "супересмінці ПРО" боротися з гіперзвуковими ракетами