Передислокація українських військових, які брали участь в місії НАТО в Афганістані відбулась рейсом літака Повітряних сил ЗС України ІЛ-76МД у період з 1 по 5 червня 2021 року.
Це повернення є плановим і обумовлене необхідністю виконання рішення НАТО щодо завершення діяльності Місії, яке було ухвалене 14 квітня 2021 за результатами проведення засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ і міністрів оборони держав-контрибуторів Місії.
Читайте також: Якимим квадроциклами озброїли спецпризначенців НГУ: що можуть та скільки коштують (відео)
Українська військова місія, хоча і була не чисельною, але була різноплановою та дуже важливою. Зокрема, до складу Тренувально-дорадчої Місії НАТО "Рішуча підтримка" в Ісламській Республіці Афганістан входив 21 військовослужбовець Збройних Сил України.
Основними завданнями українського національного персоналу були: виконання обов’язків на посадах штабних офіцерів у Штабі Місії РП-А; ведення інженерної розвідки шляхів руху, об’єктів та місцевості; виконання заходів з протидії застосуванню саморобних вибухових пристроїв та знешкодження вибухонебезпечних предметів; чергування у складі сил зведеного загону швидкого реагування тощо.
Як стверджують в Генеральному штабі Збройних сил України, отриманий досвід під час виконання завдань Місії НАТО "Рішуча підтримка" українські військовослужбовці застосовуватимуть на Батьківщині, зокрема – виконуючи завдання за призначенням з протидії збройній агресії російської федерації в районі проведення операції Об’єднаних сил.
Нагадаємо, що Україна є єдиною країною серед держав-партнерів НАТО, яка брала участь в усіх основних операціях та місіях Альянсу.
Тренувально-дорадча Місія НАТО "Рішуча підтримка" (англ. Resolute Support Mission) в Ісламській Республіці Афганістан розпочала діяльність 1 січня 2015 року у рамках реалізації рішень саміту НАТО в Чикаго (травень 2012 року) щодо надання уряду Афганістану подальшої допомоги у розвитку Афганських національних сил безпеки і оборони. Місія НАТО "Рішуча підтримка" в Афганістані офіційно змінила іншу операцію Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF), чия діяльність була завершена 28 грудня 2014 року.
Читайте також: Україна поглиблює співпрацю з НАТО: у фокусі безпека у Чорному морі, протидія кіберзагрозам, тероризму та оргзлочинності