xcounter
#

Удари РФ за жовтень ракетами та дронами: скільки було випущено та збито, чи дійсно ворог накопичує сили

Р-500 ОТРК "Искандер-К"
Р-500 ОТРК "Искандер-К"
1759

Загалом ворог для ударів по Україні у жовтні використав лише 6 крилатих, 15 балістичних ракет, а також понад 282 Shahed-ів

Жовтень 2023 року став, з точки зору далекобійних ударів РФ ракетами дійсно аномальним. Відповідно до повідомлень Командування Повітряних сил ЗСУ загалом за цей місяць ворог випустив найменшу кількість крилатих ракет починаючи з травня - лише шість одиниць.

У п'яти випадках - це були крилаті ракети Р-500 оперативно-тактичного ракетного комплексу "Искандер-К", у одному - невстановленого типу. Але враховуючи одиночний запуск - скоріш за все мова також йде про цю ракету. З цих шести крилатих ракет Сили оборони України знищили чотири.

Читайте також: Один з найбільших виробників боєприпасів у Європі каже, що йому треба зовнішні інвестиції для розширення
Р-500
Пуск Р-500 з ОТРК "Искандер-К"

І за весь жовтень жодного пуску крилатих ракет повітряного базування Х-101, Х-555 та морських "Калібрів" - не було. Що прямо говорить про спробу ворога накопичити ці ракети для подальшого використання. Але через те, що з травня по вересень ворог їх активно використовував, мова не йде про значне накопичення запасів. Орієнтовно, навіть враховуючи прискорення виробництва, мова йде про приблизно 100 крилатих ракет, які ворог виробив, але не використав у жовтні.

Також у жовтні ворог використовував балістичні ракети 9М723 ОТРК "Искандер-М", загалом відомо про 6 запущених, а також ще 9 пусків зенітних ракет від ЗРК С-300/400. Всі ці ракети не були збиті. Останнє аналогічне за активністю використання ракет 9М723 припало на червень, коли було запущено 8 балістичних ракет ОТРК "Искандер-М", ще 8 у звітах значяться як балістичні без додаткової ідентифікації, а також 18 ракет від С-300/400.

9М723 ОТРК Искандер-М
9М723 ОТРК "Искандер-М"

Щодо дронів-камікадзе типу Shahed-136, то загалом РФ використала понад 282 літако-снарядів, з яких було збито понад 228, що означає ефективність їх перехоплення на рівні близько 80,8% (Командування ПС ЗСУ не оприлюднило дані за 31 жовтня, але навряд мова йшла про значну кількість літако-снарядів). Й такі цифри говорять, що підтримувати щомісячний темп у понад 500 Shahed-ів як у вересні у РФ не вийшло.

І хоча кількість у 282 літако-снарядів доволі висока, але цей показник не став навіть другим після завершення осінньо-зимової минулорічної кампанії, зокрема у квітні ворог застосував 395 Shahed-ів, з яких було збито 356, тобто 90%.

Водночас у звітах почастішала інформація щодо використанням ворогом керованих ракет Х-59, які запускає тактична авіація. Відомо про пуски мінімум 16 цих ракет, з яких було збито від 12, тобто 75%. Для ударів по портовій інфраструктурі у Одеській області РФ також використала декілька протикорабельних ракет "Оникс".

бастион
Береговий ракетний комплекс "Бастион" з ракетами "Оникс"

Також треба враховувати, що за жовтень ворог жодного разу не запустив ракети Х-22 та Х-47 "Кинжал". Останнє використання яких припадає на серпень, коли було запущено чотири Х-22 та сім "гіперзвукових" ракет.

Тобто загалом, якщо мова йде про те, що ворог накопичує запаси ракет для ударів взимку, то це може стосуватися лише жовтня і лише крилатих ракет, а також можливо Х-22 та Х-47 "Кинжал", використання яких завжди носило більше епізодичний характер.

Читайте також: ЗСУ знову засвітили "музейний" 240-мм міномет М-240, і це суцільна таємниця (відео)