xcounter
#

Скільки ракет зміг накопичити ворог для ударів: аналіз статистики запущених та виробничих можливостей

Скільки ракет зміг накопичити ворог для ударів: аналіз статистики запущених та виробничих можливостей
13563

Порівняння кількості запущених крилатих ракет РФ з березня 2023 року та орієнтовних показників їх виробництва дає хоч і приблизну, але відповідь на питання, скільки зараз їх у ворога, яка більш ніж несподівана

Те що ворог з початком осінньо-зимового періоду знову розпочне масовані атаки на критичні об'єкти інфраструктури України не викликає жодних сумнівів. І є думка, що саме через це ворог припинив активне використання ракет та перейшов на масоване використання дронів-камікадзе типу Shahed-136.

І дійсно, якщо взяти для оцінки лише вересень то на понад 500 випущених літако-снарядів припадає лише 89 крилатих ракет, які за цей місяць застосував ворог. А якщо подивитись на статистку ударів за жовтень, то на 211 випущених за трохи більше двох тижнів Shahed-ів припадає лише одна крилата ракета Р-500 від "Искандер-К", яку ворог випустив 3 жовтня.

Читайте також: Як далі вести війну, якщо рашисти всюди закопались та мають перевагу в повітрі
Р-500 Искандер-К
Псук Р-500 з ОТРК "Искандер-К"

Тому цілком логічно, що всі ті ракети, які ворог продовжує виробляти, більше того, нарощуючи виробництво, але не використав - пішли на склад. Але головним питанням є, а скільки ворог зміг накопичити крилатих ракет. І хоча б орієнтовну відповідь на це питання можна дати. Defense Express, на основі оприлюднених Командуванням Повітряних Сил ЗСУ даних щодо атак ворога далекобійним озброєнням порахував кількість запущених ракет та порівняв їх з приблизними даними щодо їх виробництва.

Відправною точкою для цього можливо визначити 9 березня 2023 року, як день, коли ворог завершив свою масовану ракетну кампанію проти України, метою якої мало стати повне знищення енергоінфраструктури України. Саме тоді ворог загалом випустив 48 крилатих ракет, а наступна атака з їх застосуванням відбулась лише 1 травня.

І попри уявлення про те, що ворог майже не використовував крилаті ракети для ударів по Україні насправді з 1 травня по 16 жовтня ворог випустив орієнтовно 596 крилатих ракет наземного, морського та повітряного базування типу Х-101, Х-555, Х-55, "Калибр" та Р-500 для ОТРК "Искандер". Через те, що у деяких звітах не фігурувала точна кількість запущених, а зазначалась лише збиті, ця цифра приблизна. Якщо брати щомісячну статистку, то вона виглядає наступним чином:

кількість запущених рф ракет
  • вересень: 91 далекобійна крилата ракета (Х-101, Х-555, Х-55, "Калибр", Р-500)
  • серпень: 107 далекобійних крилатих ракет
  • липень: 95 далекобійних крилатих ракет
  • червень: 157 далекобійних крилатих ракет
  • травень: 146 далекобійних крилатих ракет

Більше того, кількість запущених ворогом ракет та тих, які долетіли до повітряного простору також відрізняється, бо деяка частина з них падає ще на території РФ. Тому цілком можливо взяти умовний показник у 600 одиниць.

А загалом кількість крилатих ракет розподілена по типах наступним чином:

  • Х-101, Х-555, Х-55: 429 одиниць
  • "Калибр": 130
  • Р-500: 27 одиниць

І саме його можливо порівняти з показником виробництва ракет у РФ відповідно до офіційно оголошених оцінок. У травні 2023 року заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький повідомив наступні орієнтовні темпи виробництва на місяць: "Калібрів" - 25 одиниць, Х-101 - 35 одиниць. Тобто загалом 60 одиниць крилатих ракет цих двох типів. До цього показника можливо додати, орієнтовно ще 10 ракет крилатих Р-500 до "Искандер" на місяць, тобто загалом 70 далекобійних крилатих ракет всіх трьох типів.

Х-555
Х-555

Станом на вересень 2023 року представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов окреслив виробництво крилатих ракет менш конкретно - "десятки" на місяць. Якщо темп у 70 ракет залишився без змін це означає, що за сім місяців з початку березня по кінець вересня ворог зміг би виробити 490 крилатих ракет.

Якщо припустити, що з середини липня ворог ще раз збільшив темпи випуску і досяг позначки у 100 крилатих ракет на місяць, то тоді за березень-червень він міг, випускаючи по 70 одиниць, зробити 280 ракет, а за липень-вересень по 100 - 300 одиниць, загалом 580. І цієї кількості, враховуючи ті запаси, які залишились, якраз вистачило для того, щоб закрити витрату ракет витрачених у квітні-вересні.

І за будь-яких умов мова не йде про те, що ворог накопичував ракети, якщо темп їх виробництва складав навіть по 100 крилатих ракет за місяць. І такий результат цілком корелюється з тим, що РФ використовувала у весняно-літній період ракети з серійними номерами, які відповідають часу виробництва у другому та третьому кварталі.

Загалом, якщо мова йде про накопичення, то поки це відноситься лише до частини жовтня під час якого ворог використав лише одну крилату ракету. Але це не означає, що загрози далекобійних атак немає, бо у РФ є ще балістичні ракети, ракети Х-22, Х-59, "Онікси", а головне - невизначені запаси та виробничі можливості щодо літако-снарядів.

Читайте також: Для оборони на Сході крім укріплень треба й дрони, артилерія та мінні поля