xcounter
#

У НАТО вперто не хочуть переймати реальний бойовий досвід застосування Patriot у ЗСУ

8038
Пускові ЗРК Patriot у Польщі (всі фото: Agencja Uzbrojenia)
Пускові ЗРК Patriot у Польщі (всі фото: Agencja Uzbrojenia)

Це вже другий епізод, коли у країнах Альянсу просто нехтують загрозами та ризикують втратити коштовний ЗРК у перші ж хвилини

Те що країни НАТО все ще перебувають у вкрай віддаленому від реальних безпекових викликів вимірів демонструє цілий ряд факторів. Зокрема на це вказує використання дійсно коштовного озброєння без урахування реального досвіду його практичного застосування проти реального противника Збройними Силами України.

І це найкраще демонструє, як в Альянсі розгортають зенітний ракетний комплекс Patriot. Й польська Агенція озброєння опублікувала світлини з навчань повітряних сил країни, які проходять на 32-й тактичній авіабазі поряд з місто Ласьк, яку прикриває Patriot, з системою інтегрованого управління IBCS.

Читайте також: СБУ показало вдале полювання на рідкісний БМПТ "Терминатор": добили разом з евакуаторами (відео)
Patriot PAC 3 Польща
Patriot на 32-й тактичній авіабазі польских повітряних сил

І на цих фото можливо побачити скупчені пускові на мінімальній дальності від головного елемента самого комплексу РЛС AN/MPQ-53. Поряд з яких, схоже, розташований й командний пункт, а також намети для особового складу. А з усіх фортифікаційних огороджень - колючий дріт на відстані метра від пускових.

Ані про рознесення елементів комплексу, ані про капоніри здається нічого не чули. Хоча звісно такі заходи дещо витратніші ніж просто зосередити Patriot максимально щільно.

Але у випадку реальної атаки існує шанс того, що навіть одна "пропущена" ракета, або навіть її збиття у безпосередній близькості до позиції, призведе до ураження всього комплексу.

Patriot PAC 3 Польща

Можливо така певна безпечність дозволена у випадку, коли об'єкт знаходиться за тисячі кілометрів від потенційної загрози. Але справа в тому, що від 32-ої тактичної авіабази до кордону РФ - 340 км, а від Білорусі - 290 км. Відстань достатня для використання ОТРК "Искандер", які розміщені як у Калінінграді, так й у Білорусі.

Звісно можливо апелювати, мовляв, навряд же ж Кремль нападе на країну НАТО. Але тоді логічне питання - а навіщо взагалі тоді ставити Patriot.

А перший дзвіночок відносно саме нехтування реальним бойовим досвідом у країнах НАТО пролунав, коли на фото потрапив Patriot, який був спеціально розгорнутий для захисту саміту НАТО у Вільнюсі.

Patriot Вільнюс

Тоді на світлинах зроблених з ілюмінатора літака було добре видно, як і цей ЗРК було сконцентровано на вкрай малій площі. Але ситуація тоді була ще гірша, бо міжнародний аеропорт Вільнюса, де й був розміщений Patriot, взагалі у 32 км від кордону з Білоруссю. Тобто у зоні дії артилерійського вогню.

Читайте також: РФ могла зробити ракето-бомбу з "Точка-У" і ФАБ-500, та вдарити по Херсонщині