Бійці урядових військ Ємена (котрі протистоять угрупуванню "Ансар Аллах", тобто єменським хуситам) показали свій БТР-152, на який було встановлено шестиствольну корабельну зенітну гармату ГШ-6-30К від морської зенітної артустановки АК-630.
Відповідне фото оприлюднив ресурс btvt_2019, і на перший погляд тут будь-які коментарі можуть бути зайві, бо ця машина виглядає напрочуд монструозною.
Читайте також: Як Іран схрещував ракети MIM-23 Hawk з бомбами M117 і чіпляв це під F-14 Tomcat, та наскільки це було ефективно
Однак якщо спробувати розібратись у деталях, які можуть стосуватись цього монстра, то картина насправді ще цікавішою. Бо тут для початку можна поставити таке питання – а звідки єменські військові змогли взяти цілком робочий БТР-152 для створення такого гібрида.
Тут буде незайвим нагадати, що серійне виробництво БТР-152 відбувалось з 1947 по 1962 роки, тобто "наймолодшій" машині цього типу має бути мінімум 62 роки, і цей факт – про відповідний рівень проблематичності підтримання працездатності таких бронетранспортерів.
За деякими даними урядові війська Ємену на початок 2016 року мали лише до двох десятків БТР-152, частину з яких захопили єменські хусити; тобто шанси хоч якійсь кількості бронемашин цього типу в Ємені "дожити" до 2024 року були м’яко мінімальні.
Варто також додати, що в 2020 році в соцмережах циркулювало фото єменського БТР-152 із БПУ-1 від БТР-70/80, походження цього "гібрида" також було оповите певною таємницею.
У деяких джерелах (зокрема на шпальтах того ж btvt_2019) можна знайти згадку про те, що у Ємені практикували установку на БТР-152 американських шестиствольних гармат M61 Vulcan.
Тому на перший погляд може виглядати як логічний розвиток ідеї: мовляв, спочатку ставили "Вулкани", а тепер – гармату ГШ-6-30К. Але тут нюанс в буквально шалених габаритах цього самого автомата та системі управління цією установкою.
У відкритому доступі можна знайти дані, що маса АК-630 із боєкомплектом складає 3814 кілограми, а маса цієї артустановки із усіма елементами системи управління – аж 9114 кілограмів. Для порівняння, "паспортна" бойова маса БТР-152 – усього 8,7 тонн. Тобто тут відкрите питання про те, як ця бронемашина взагалі може витримати цей зенітний автомат АО-18.
Крім того, відкрите питання також і про те, як єменці збираються управляти стрільбою цього гібрида, тобто БТР-152 із автоматом від АК-630. Бо управління на АК-630 в штатній конфігурації повністю автоматизоване, і для його роботи потрібна система електропостачання на 220 вольт. І це ми ще навіть не починали вдаватись в особливості роботи корабельної установки АК-630, які підкреслюють усі складнощі можливої установки на БТР-152.
Не кажучи вже і про такий аспект – звідки єменці змогли взяти робочу корабельну шестиствольну артустановку цього типу, бо за тими даними, що є у відкритому доступі, ВМС Ємену по суті припинили своє існування ще на початку 2010-х років. Раніше ми писали також про те, яку зброю мають хусити в Ємені, і яка зі сторін війни застосувала Т-34.
Читайте також: Скільки часу пішло в Тайваню, щоб зробити свою "локалізацію" Patriot, та про що це говорить