xcounter
#

Скільки великих десантних кораблів залишилось у РФ на Чорному морі після знищення "Цезарь Куников"

Скільки великих десантних кораблів залишилось у РФ на Чорному морі після знищення "Цезарь Куников"
8749

Завдяки ударам Сил оборони України у складі Чорноморського флоту РФ вже знищено 50% всіх ВДК проєкту 775, але це не єдині кораблі такого типу у ворога на Чорному морі

Російський великий десантний корабель проєкту 775 "Цезарь Куников", який сьогодні, 14 лютого, був потоплений поряд з окупованим Кримом, став вже четвертим російським ВДК, який був знищений Силами оборони України.

Якщо брати кількість кораблів проєкту 775 у строю Чорноморського флоту РФ, то їх з чотирьох залишилось лише два. До цього ракетним ударом в ніч на 26 грудня 2023 року в окупованій Феодосії був знищений "Новочеркасск".

Читайте також: Як палають САУ рашистів - видовищне знищення ворожої техніки від 14-ї ОМБр (відео)
ВДК Новочеркасск
ВДК "Новочеркасск" до та після

Але у складі ЧФ РФ ще є два великих десантних кораблі проєкту 1171 "Тапир" - "Орск" та "Николай Фильченков", хоча станом на 2021 рік було три, а зменшення їх поголів'я пов'язано з успішним ударом по окупованому Бердянську у березні 2022 року та знищенням ВДК "Саратов".

ВДК Саратов
ВДК "Саратов", до та після

Окрім того, напередодні вторгнення РФ затягнула у Чорне море додаткові великі десантні кораблі з Балтійського та Північного флоту. З Балтики три проєкта 755 - "Королев", "Минск" та "Калининград", а з Північного моря - "Оленегорский горняк" та "Георгий Победоносец" проєкту 755 та "Петр Моргунов" проекту 11711.

Завдяки успішним діям Сил оборони України, "Оленегорский горняк" зазнав пошкоджень у серпні 2023 року після удару морських дронів у районі Новоросійська, а "Минск" був знищений крилатими ракетами Storm Shadow/SCALPв окупованому Севастополі у вересні 2023 року.

ВДК Минск
ВДК "Минск", до та після

Таким чином поточний корабельний склад великих десантних кораблів РФ у Чорному морі складається ще з восьми кораблів:

  • 1 корабель проєкту 11711: "Петр Моргунов" (ПФ РФ)
  • 2 кораблі проєкту 1171 "Тапир": "Николай Фильченков" (ЧФ РФ) та "Орск" (ЧФ РФ)
  • 6 кораблів проєкту 775: "Ямал" (ЧФ РФ), "Азов" (ЧФ РФ), "Королев" (БФ РФ) "Калининград" (БФ РФ), "Георгий Победоносец" (ПФ РФ) та "Оленегорский горняк" (ПФ РФ)
ВДК проєкту 11711 Петр Моргунов
ВДК "Петр Моргунов", поки лише "до"

Але не всі з них зараз знаходяться у боєздатному стані, зокрема станом на 20 грудня 2023 року у поки окупованому Севастополі в очікуванні ремонту перебувало два ВДК проєкту 775.

Зазначимо, що втрата кожного такого корабля для РФ є хоча й відновлювальною, але дуже коштовною втратою. Бо поновити втрату ВДК проєкту 775 новим кораблем аналогічного проєкту у РФ не можуть і єдиною альтернативою є проєкт 11711, якщо брати старий тип "Иван Грен" за 160 млн доларів на 2012 рік - 214 млн доларів з поправкою на інфляцію.

Але у РФ оновили проєкт 11711 й тип "Владимир Андреев", два яких будується з 2019 року та мають стати у стрій у 2025 та 2026 роках більші - 8000 тонн проти 6600 тонн водозаміщення. Таким чином їхня вартість більша за попередній проєкт, при цьому більша ніж на 21% через пропорційне збільшення вартості всіх вузлів та механізмів.

Читайте також: Як дронами Magura V5 топили ВДК "Цезарь Куников" на відео від ГУР: аналіз та дивацтва росіян