xcounter
#

Які сили має Туреччина, Румунія та Болгарія для розмінування Чорного моря

2674
Тральник класу Aydın ВМС Туреччини
Тральник класу Aydın ВМС Туреччини

Об'єднання зусиль трьох флотів чорноморських країн, а головне - приєднання до місії Туреччини означає можливість залучити до двох десятків тральників

Хаотичне мінування РФ акваторії Чорного моря, яке вже призводить до підривів торгових суден, призвело до досягнення домовленості між Туреччиною, Румунією та Болгарією щодо спільної місії з розмінування Чорного моря.

Укладання угоди заплановане на 11 січня 2024 року після чого ці чорноморські країни почнуть спільну місію з розмінування частини акваторії Чорного моря та постійне патрулювання у зоні, яка наразі обмежуються північним кордоном Румунії.

Читайте також: Які новини по 155-мм та 152-мм снарядам для України, і наскільки вони добрі

Ця місія вкрай важливе через те, що РФ продовжує мінувати акваторію, при цьому з використанням авіації. Наприклад наприкінці жовтня у координаційному пресцентрі Сил оборони півдня повідомили, що ворог ледь не щодня скидає літаками донні міни у районах поряд з навігаційним коридором. Також не виключено застосуванням підводних човнів з цією ж метою.

Водночас необхідно розуміти й максимальні можливості цих трьох країн. Й почати можливо з протимінних можливостей Туреччини, яка з усіх трьох країн має найбільший флот. Й турецькі ВМС для цієї місії можуть виділити до 11 тральників, з яких 5 класу Engin та шість класу Aydın.

Engin
Тральник класу Engin ВМС Туреччини (фото: Yörük Işık)

При цьому флот тральників у Туреччині є частково новим, якщо Engin є модернізованими старими переданими від Франції у 90-х роках тральниками класу Circé побудованими на рубежі 60-70-х років, то Aydın встали у стрій у середині 2000-х і були спроєктовані у Німеччині та локалізовані у Туреччині.

Тральник класу Aydın ВМС Туреччини
Тральник класу Aydın ВМС Туреччини

Й саме Aydın є найбільш технологічно довершеними та оснащені навіть підводними дронами HOSA, який може занурюватись на глибину до 1000 метрів.

Відносно можливостей Болгарії, то відповідно до Military Balance у строю є лише три тральники - класу Alkmaar/Tripartite, які також мають посилити ВМС ЗСУ, 80-х років побудови, які країна отримала від Бельгії та Нідерландів у 2007 та 2019 роках.

тральник класу Alkmaar
Тральник класу Alkmaar

Румунія має в активі чотири тральники класу Musca, один Cosar - всі власного проєктування та побудови 80-х років, а також один Sandown з Великої Британії. Загалом шість одиниць.

тральник класу Musca
Тральник класу Musca ВМС Румунії

Але кількість британських тральників буде збільшення ще на дві одиниці, завдяки придбанню країною двох списаних Sandown у вересні цього року. Нагадаємо, що тральниками класу Sandown посилюється й Україна.

Тральник класу Sandown
Тральник класу Sandown

Тобто якщо оцінювати загальні сили тральників Туреччини, Румунії та Болгарії, то мова йде про 20 кораблів з яких лише шість турецьких, класу Aydın, належать до найсучасніших з максимальним оснащенням, а всі інші є доволі старими кораблями. Але зрештою для тралення мін вік кораблів не є суттєвою перешкодою.

Водночас поки над Чорним морем, або хоча б у близькості до навігаційного коридору, не встановлена безпольотна зона для російських літаків, які зокрема й здійснюють мінування акваторії з повітря, певною мірою це буде нескінченною роботою.

Читайте також: Витрати на нову ракету LGM-35A Sentinel стають непомірними навіть для США й проєкт можуть закрити