Хаотичне мінування РФ акваторії Чорного моря, яке вже призводить до підривів торгових суден, призвело до досягнення домовленості між Туреччиною, Румунією та Болгарією щодо спільної місії з розмінування Чорного моря.
Укладання угоди заплановане на 11 січня 2024 року після чого ці чорноморські країни почнуть спільну місію з розмінування частини акваторії Чорного моря та постійне патрулювання у зоні, яка наразі обмежуються північним кордоном Румунії.
Читайте також: Які новини по 155-мм та 152-мм снарядам для України, і наскільки вони добрі
Ця місія вкрай важливе через те, що РФ продовжує мінувати акваторію, при цьому з використанням авіації. Наприклад наприкінці жовтня у координаційному пресцентрі Сил оборони півдня повідомили, що ворог ледь не щодня скидає літаками донні міни у районах поряд з навігаційним коридором. Також не виключено застосуванням підводних човнів з цією ж метою.
Водночас необхідно розуміти й максимальні можливості цих трьох країн. Й почати можливо з протимінних можливостей Туреччини, яка з усіх трьох країн має найбільший флот. Й турецькі ВМС для цієї місії можуть виділити до 11 тральників, з яких 5 класу Engin та шість класу Aydın.

При цьому флот тральників у Туреччині є частково новим, якщо Engin є модернізованими старими переданими від Франції у 90-х роках тральниками класу Circé побудованими на рубежі 60-70-х років, то Aydın встали у стрій у середині 2000-х і були спроєктовані у Німеччині та локалізовані у Туреччині.

Й саме Aydın є найбільш технологічно довершеними та оснащені навіть підводними дронами HOSA, який може занурюватись на глибину до 1000 метрів.
Відносно можливостей Болгарії, то відповідно до Military Balance у строю є лише три тральники - класу Alkmaar/Tripartite, які також мають посилити ВМС ЗСУ, 80-х років побудови, які країна отримала від Бельгії та Нідерландів у 2007 та 2019 роках.

Румунія має в активі чотири тральники класу Musca, один Cosar - всі власного проєктування та побудови 80-х років, а також один Sandown з Великої Британії. Загалом шість одиниць.

Але кількість британських тральників буде збільшення ще на дві одиниці, завдяки придбанню країною двох списаних Sandown у вересні цього року. Нагадаємо, що тральниками класу Sandown посилюється й Україна.

Тобто якщо оцінювати загальні сили тральників Туреччини, Румунії та Болгарії, то мова йде про 20 кораблів з яких лише шість турецьких, класу Aydın, належать до найсучасніших з максимальним оснащенням, а всі інші є доволі старими кораблями. Але зрештою для тралення мін вік кораблів не є суттєвою перешкодою.
Водночас поки над Чорним морем, або хоча б у близькості до навігаційного коридору, не встановлена безпольотна зона для російських літаків, які зокрема й здійснюють мінування акваторії з повітря, певною мірою це буде нескінченною роботою.
Читайте також: Витрати на нову ракету LGM-35A Sentinel стають непомірними навіть для США й проєкт можуть закрити