Міноборони Сербії у відповідь на запит видання Tango Six підтвердило інформацію про те, що на авіабазі "Полковник пілот Міленко Павлович" у місті Батайніца („Pukovnik pilot Milenko Pavlović“) планується будівництво нових ангарів для розміщення французьких винищувачів Rafale і також – реконструкція наявних стоянок для літаків та руліжних доріжок.
Бюджет на будівництво нових ангарів під "Рафалі" розписаний на кілька років та складатиме до 20 мільйонів євро, будівництво аналогічних споруд під Rafale в Хорватії обійдеться в 37 мільйонів євро. Про це йдеться в публікації згаданого видання Tango Six.
Читайте також: Президент Сербії заявив про "перше або друге місце" по танкам у Європі, та він не надто далекий від правди
Для початку нагадаємо, що Сербія нарешті замовила 12 Rafale у Франції по 225 млн євро за літак 30 серпня 2024 року, і це було не просто про винищувачі, а про РФ та Китай також. Автори порталу при цьому наводять таку розбивку. Безпосередньо за самі Rafale Сербія в 2025 році має заплатити 470 мільйонів євро, платіж на 2026 рік складає 752 мільйонів євро, на 2027 рік – 820,5 мільйонів євро.
При цьому затрати на будівництво нових ангарів під Rafale наразі розписані так – 2,7 мільйона євро на 2025 рік, 4,04 мільйони євро на 2026 рік та 10,7 мільйонів на 2027 роки. Водночас, якщо ж брати для порівняння Хорватію, то за 37 мільйонів євро ця країна звела не тільки самі ангари, але й приміщення для технічного обслуговування та розміщення тренажерів під "Рафалі" також.
При цьому самі серби оцінюють, що запланований бюджет для зведення інфраструктури під Rafale вцілому поміркований, особливо якщо брати приклади й інших сусідніх країн у подібній ситуації. Наприклад наводиться оцінка, що адаптація авіабази "Фетешті" під F-16 коштувала румунам 32 мільйони євро, а затрати Болгарії на повну реконструкцію авіабази "Граф Ігнатьєво" (Graf Ignjatijevo) склала 103 мільйони євро.
При цьому від Defense Express хочемо нагадати, що Сербія переходить на Rafale з МиГ-29, і навіть при цьому є цікава деталь, що самі серби в 2019 році будували нові ангари під ці радянські літаки на згаданому вище аеродромі "Полковник пілот Міленко Павлович" в Батайниці.
В свою чергу, Хорватія переходить на Rafale паралельно з остаточною відмовою від МиГ-21, котрі в свій час були придбані в Україні у 1990-хх роках та були зняті з бойової служби лише в грудні 2024 року.
Ну й загалом наведений вище кошторис по будівництву інфраструктури під "Рафалі" окремо цінний тим, що до цього ще не публікувались орієнтовні затрати на розгортання цих французьких літаків, особливо – для країн, які досі використовували радянські "МіГ-и".
Раніше ми також писали про те, як довго і скільки коштує побудувати навчальний центр для F-16 на прикладі Аргентини.
Читайте також: Скільки місяців треба, щоб відновити раніше закриту авіабазу для польотів JAS 39 Gripen