xcounter
#

Схоже, що РФ хотіла завадити навчанням НАТО із боротьби з дронами

1503
Фото ілюстративне, джерело — NATO
Фото ілюстративне, джерело — NATO

У НАТО провели масштабні навчання, під час яких вчилися протидіяти невеликим безпілотникам у різних умовах

Північноатлантичний альянс після місяців затримок зрештою погодив свою першу доктрину у рамках боротьби з безпілотними літальними апаратами, і одразу ж влаштував перевірку визначених принципах під час тренувань на узбережжі Чорного моря — йдеться про навчання Ramstein Legacy, які тривали з 3 по 14 червня. Там приділяли увагу інтегрованій протиповітряній та протиракетній обороні, а передусім протидії дронам 1 класу (малі, міні та мікро).

Як наголосив головний науковий співробітник Об’єднаного центру розвідки та спостереження Агенції зв’язку та інформації НАТО Крістіан Коман, сьогодні такі безпілотники є однією з найбільш важливих загроз під час конфліктів.

Читайте також: Генерал однієї з країн НАТО заявив, що дрони вже через пару років можуть втратити домінування

"Якщо протягом багатьох років перевага у повітрі була одним зі стовпів доктрини НАТО, то останнім часом ми бачимо, що це все ж не так", — відзначає фахівець.

навчання проти дронів
Фото ілюстративне з навчань 2021 року, джерело — NATO

У червневих навчаннях взяли участь підрозділи з таких країн, як Румунія, Португалія, Франція, Німеччина, Польща, Туреччина та Угорщина, що діяли за підтримки винищувачів з Великої Британії та Фінляндії. І також три компанії з США (Echodyne), Франції (CS Group) та Німеччини (Rohde & Schwarz), розповідає видання Defense News.

Протягом навчань військові спершу ознайомилися з функціоналом тих чи інших систем, включно з РЕБом, а далі перевіряли свої вміння на практиці, причому з кожним сценарієм завдання ускладнювалися — змінювалася тривалість польоту дронів, також "ховали" місця запуску безпілотників та використовували декілька дронів під час атаки одночасно.

Деяке здивування викликає, що на навчаннях було представлено всього лише декілька видів дронів — це американський FPV-дрон Parrot Disco, і також два типи китайських DJI, а роль команди "червоних" (по суті противника, який запускає дрони) виконували італійські військові з Центру передового досвіду контрдронової боротьби.

антидронові навчання
Фото ілюстративне, джерело — NATO

Як підтвердили виданню, під час навчань було виявлено спуфінг-атаку, яка вплинула на деякі безпілотники, джерело атаки не розкривається, але цілком ймовірно, що це могла бути РФ. Протягом двох днів навчань було зафіксовано високий рівень завад. Втім військові з міркувань безпеки не уточнюють, як протидіяли завадам і які системи для цього використовували.

Високий рівень завад також зафіксували і неподалік від авіабази "Михаїл Коґельничану", там якраз базувалися F/A-18 з Фінляндії і також Eurofighter з Великої Британії. Але один з пілотів F-18 наголошує, що вони вже звикли до цього і літаки стійкі до таких завад. "Можна сказати, що ми знаємо свого сусіда і хочемо поділитися цими знаннями з нашими союзниками", — натякнув він на РФ.

Читайте також: Штаб угрупування НАТО в Атлантиці буде на фрегаті, який не може вийти із дока в море
ТЕГИ БПЛАНАТО