xcounter
#

Румунські "балалайки" тепер проти "повітряних кульок" і знову без результату: пілоти не змогли знайти аеростат з кутовим відбивачем

МиГ-21 LanceR румунських повітряних сил (всі фото: Forţele Aeriene Române)
МиГ-21 LanceR румунських повітряних сил (всі фото: Forţele Aeriene Române)
43695

Попри те, що наземні сили ППО Румунії зафіксували підозрілий об'єкт, пара МиГ-21 LanceR румунських повітряних сил повернулись без результату

Повітряний простір Румунії був порушений невідомим об'єктом, скоріш за все, аеростату з кутовим відбивачем. Зазначмо, що використання таких літальних апаратів з такими пристроями помічено з боку РФ, з огляду на повідомлення від Командування Повітряних Сил ЗСУ ще 12 лютого. Також існує інформація, що вони були помічені й сьогодні, 14 лютого.

Й схоже, долетіли й до Румунії, бо близько 12:30 у повітряному просторі цієї країни на наземних РЛС був помічений об'єкт з доволі схожими характеристиками. Він перебував на висоті 11 км на південному сході країни. Як цитує видання Defense Romania представника повітряних сил Румунії генерала Константіна Спану [Constantin Spânu] на перехоплення цього об'єкта о 12:40 була піднята пара МиГ-21 LanceR.

Читайте також: Рашисти зі своїм "Палантином" проґавили БПЛА і прильот 155-мм снарядів Excalibur
МиГ-21 LanceR
МиГ-21 LanceR

Але льотчики не знайшли у повітряному просторі цей об'єкт, ані візуально, ані за допомогою бортових радарів. При цьому пошук продовжувався 30 хвилин.

Й одразу треба нагадати, що румунські МиГ-21 LanceR пройшли глобальну модернізацію, яка також торкнулась РЛС, яка була замінена на ізраїльський радар EL/M-2032. Тобто мова не йде про застарілість систем.

МиГ-21 LanceR
МиГ-21 за характерну форму крила отримав прізвище "Балалайка" ще за часи СРСР

Але, як справедливо зазначає видання, справа в тому, що з цією проблемою вже зустрілись повітряні сили США, коли намагались перехопити зонд, що прилетів з Китаю. Тоді, як повідомляли американські ЗМІ до радарів винищувачів були внесені спеціальні налаштування, які дозволили відображати цілі які рухаються на малих швидкостях.

Також неможливо не згадати й те, що 10 лютого у Генштабі ЗСУ повідомили, що російська крилата ракета "Калибр" увійшла у повітряний простір Румунії. Але, у Бухаресті повідомили, що не зафіксували це, а на перехоплення було відправлено, як й сьогодні, пару МиГ-21 LanceR, які не підтвердили заходження ракети у повітряний простір НАТО.

Враховуючи те, що мова йде про аеростати, які рухають за вітром, то піднявши дані щодо його напряму, можливо й оцінити звідки рашисти запускають ці аеростати з кутовими відбивачам. Відповідно до даних сервісу Windy, то станом на 12:00 14 лютого на висоті 10 км вітер мав чіткий напрям з півночі на південь.

мапа ветру

З огляду на це можливо зробити припущення, що запуск цих аеростатів, для того, щоб вони могли дістати Румунії, здійснюється або з Білорусі, або з Брянської області.

Читайте також: У РФ помічена дивна активність літаків "судного дня": одразу два повітряні пункти та ще три "урядових" борта