xcounter
#

Росіяни готувались до можливих ударів ATACMS по своїй території, але не там, де відбулось

35202
Пуск ATACMS, ілюстративне фото від US Army
Пуск ATACMS, ілюстративне фото від US Army

Якщо дивитись на темпи та обсяги виконання відповідних робіт, то це заодно ілюструє, як ворог оцінював для себе таку загрозу

В одній із наших публікацій ми писали про те, що у РФ підтвердили удар ЗСУ ATACMS по складу боєприпасів у Брянській області, що заодно відкриває сторінку в історії з використанням американських оперативно-тактичних ракет безпосередньо по теренам країни-агресора

При цьому можемо знайти певне свідчення про те, що рашисти взагалі готувались до того, що США таки можуть дати дозвіл на застосування по їх території, однак по-своєму оцінювали можливу пріоритетність та географію можливих ударів.

Читайте також: Нідерланди могли дати неофіційно для ЗСУ кілька САУ M109A2, на одній з яких навчають десантників

OSINT-аналітик Tatarigami_UA на своєму профілі в Twitter оприлюднив матеріал, в якому йдеться про те, що осінню 2024 року росіяни почали будівництво укріплених ангарів для літаків на аеродромі "Халино" безпосередньо біля Курська.

Початок робіт по зведенню укриттів на цьому летовищі стартувала у жовтні поточного року, при цьому було зафіксовано будівництво мінімум п’яти ангарів.

При цьому можна відзначити таку показову деталь: в 2022 році на аеродромі "Халино" взагалі не було ніяких ангарів для військових літаків, хоча до початку повномасштабної війни проти України це летовище біля Курска було об’єктом подвійного користування, тобто там на постійній основі базувалась тактична авіація "ВКС РФ".

Пуск ATACMS, ілюстративне фото від US DoD

Цей приклад доволі наочно показує картину очікувань російського військового командування щодо можливого застосування ATACMS по їх території в разі відповідного дозволу від США для ЗСУ.

А саме – що дозвіл матиме стислі географічні обмеження, і що в першу чергу такі ракети використовуватимуться саме проти аеродромів тактичної авіації.

При цьому схоже на те, що як мінімум "на місцях" росіяни не сприймали як повністю реальну загрозу ударів ATACMS, бо на це вказує відповідний люфт по часу – будувати укріплені ангари на "Халино" біля Курска почали у жовтні, водночас ще в липні цього року російські "воєнкори" писали про рішення почати масштабне будівництво укриттів на аеродромах тактичної авіації, тобто до 2-3 місяців ворог просто втратив на "розкачку" процесу.

Читайте також: Що це за російські укриття "Куб-М": чи дійсно вони від ядерного вибуху та чому це про "схематоз"