Twitter-профіль Міноборони України оприлюднив відео підготовки артилеристів у 199-му навчальному центрі десантно-штурмових військ, при цьому в підписі вказівка про використання начебто САУ типу M109A6 Palladin.
Водночас, автори польського ресурсу Defence24 в цій історії висувають іншу цікаву версію, а саме про те, що на відео насправді фігурує самохідна артустановка M109A2, отримана в рамках одного із непублічних пакетів допомоги від Нідерландів.
Читайте також: У РФ підтвердили удар ЗСУ ATACMS по складу боєприпасів у Брянській області
На підтримку своєї версії автори згаданого вище видання наводять два прості аргументи.
Перший із них – камуфляжний окрас на САУ з відео вцілому співпадає із камуфляжним окрасом на M109A2 нідерландської армії, який можна побачити на архівних фото (на даний момент збройні сили Нідерландів не мають на озброєнні САУ M109).
Другий – як можемо зауважити, задіяна для підготовки наших артилеристів для ДШВ самохідна артустановка має доволі пошарпаний вигляд, що в свою чергу може вказувати на те, що вона тривалий час стояла під відкритим небом та зберігалась у не надто гарних умовах.
Якщо версія польських авторів вцілому вірна, то виглядає цілком логічним вибір використати ці M109A2 з Нідерландів для навчальних цілей з тим, щоб вивільнити техніку в кращому стані для прямого використання в боях проти рашистів.
Щодо непублічності передачі цих M109A2 від Нідерландів, то тут варто зауважити, що сама інформація про можливість такого трансферу в соцмережах згадувалась влітку 2024 року, однак офіційно така інформація не підтверджувалась.
Також варто коротко окреслити базові особливості САУ типу M109A2: дальність стрільби – від 18 до 25 кілометрів, возимий боєзапас – 36 пострілів, наявність крупнокаліберного кулемета M2 Browning на башті для самооборони; наразі САУ в такому варіанті використовуються в арміях Греції, Йорданії, Саудівської Аравії, Лівану та Перу, Єгипту, Тайваню та Пакистану.
Читайте також: Що це за російські укриття "Куб-М": чи дійсно вони від ядерного вибуху та чому це про "схематоз"