xcounter
#
САУ "Коалиция-СВ"

Росія озброюється новою САУ "Коалиция-СВ" та розробляє колісну версію: чим це загрожує

САУ "Коалиция-СВ"
3635

Армія Росії отримає першу партію самохідних артилерійських установок 2С35 "Коалиция-СВ"

Самохідні артилерійські установки 2С35 "Коалиция-СВ" почали надходити до армії Росії. Перша партія з восьми одиниць вже передана до арсеналу Центрального військового округу РФ звідки буде відправлена до військових частин, повідомило Міноборони Росії.

2С35 "Коалиция-СВ" - 152-мм САУ на базі танка Т-90. Головне озброєння - гармата 2А88 довжиною у 52 калібри. Машина має механізм заряджання, який забезпечує темп стрільби понад 10 пострілів за хвилину, що у 1,3-1,5 рази вище ніж у аналогічних САУ. Окрім того, це дозволило зменшити екіпаж до трьох осіб.

Читайте також: ​Чому Росія не змогла запустити Т-14 "Армата" у серію
2С35 Коалиция-СВ
2С35 "Коалиция-СВ"

Завдяки використанню активно-реактивних снарядів дальність пострілу, як повідомили російські ЗМІ з посиланням на власні джерела, може становити до 80 км. Проте ці заяви на Заході були сприйнятті з долею скепсису - одна з найбільш сучасних САУ країн НАТО, німецька PzH 2000, має дальність пострілу близько 60 км.

2С35 Коалиция-СВ
2С35 "Коалиция-СВ" передано до арсеналу ЦВО армії РФ

У будь-якому разі, навіть при завищенні дальності стрільби у 1,5-2 рази, 40-60 км дальності є вагомим аргументом у артилерійській дуелі, бо основна американська САУ M109A6 Paladin має дальність пострілу до 30 км.

PzH 2000
Німецька PzH 2000 у Афганістані

Ще однією особливістю "Коалиция-СВ" є її рівень автоматизації вогнем, який охоплює вибір цілей, наведення гармати, навігацію та позиціювання. Окрім того, російська САУ інтегрована до єдиної системи управління тактичного рівня.

Вперше САУ була продемонстрована під час параду на Червоній площі 2015 року. Проте реальне доведення машини до серійного виробництва зайняло ще п'ять років, попри обіцянки Кремля розпочати постачання у 2016 році.

Коалиция-СВ
"Коалиция-СВ"під час параду

Одночасно з заявою про направлення нової САУ до армії було повідомлено про початок випробувань "Коалиция-СВ" на колісній базі КамАЗ-6550. Підкреслюється, що розробка колісного варіанту САУ пов’язана із бажанням зробити більш мобільний варіант бойової машини. У колісному варіанті її буде легше перекидати авіацією, до того ж вона зможе самостійно долати значні відстані по дорогах загального користування.

Коалиция-СВ
"Коалиция-СВ" на колісному шасі

Нагадаємо, що розробка "Коалиция-СВ" стартувала у середині 2000-х років у центральному НДІ "Буревестник", який знаходиться у Нижньому Новгороді. За задумом це мала бути двоствольна артилерійська система, але 10-річні розробки показали ненадійність такої ідеї, після чого було прийнято рішення створити САУ за традиційною схемою.

Коалиция-СВ
Можливий вигляд двохгарматної версії САУ "Коалиция-СВ"

Нова САУ мала замінити у військах 2С19 "Мста-С", яка розроблена у 80-х роках. Проте з часом "апетити" Кремля зменшились і зараз говорять лише про доповнення вже наявних артилерійських систем новою САУ. Вбачається, що "Коалиция-СВ" буде надходити до окремих артилерійських бригад, а "Мста-С" перейде у мотострілкові та танкові бригади.

Мста-С
2С19 "Мста-С"

Додамо, що розробка російської "Коалиция-СВ" активізувала розробки симетричних відповідей у країнах НАТО. Бо ситуація, коли ворог має більшу вогневу дальність ураження для армії США та Альянсу є неприпустимими.

Наприклад, вже повідомлено про роботи Raytheon Missiles & Defense над 155-мм активно-реактивным снарядом XM1155 для армії США. Контракт вартістю у 7,9 млн доларів передбачає створення боєприпасу, який здатний знищувати цілі на відстані 100 км.

M109A6 Paladin
САУ M109A6 Paladin

Окрім того, після закриття проекту з розробки рейглгану, Пентагон вирішив продовжити роботи над снарядом до цієї зброї, який може використовуватись у звичайних артилерійських системах. Цей снаряд у "морському" калібрі 127-мм може розганятися до 3 Махів (близько 3674 км/год) та мати дальність понад 100 км. Водночас йдуть роботи над його "сухопутною" 155-мм версією.

У будь-якому випадку озброєння армії РФ новітньою зброєю є черговим викликом для України. Він вимагає активізації робіт над власними розробками, такими як САУ "Богдана" та високоточними керованими боєприпасами підвищеної дальності.

Читайте також: Стокгольмський синдром "Укроборонпрому": нові деталі розкрадання грошей на виробництві боєприпасів