xcounter
#

​Пентагон поставив розробку революційного рейлгану на паузу

599
​Пентагон поставив розробку революційного рейлгану на паузу

Розробка рейлгану, який здатний розганяти снаряд до гіперзвукової швидкості, у США не отримав належного фінансування

Створення потужної електромагнітної зброї - рейлгану для військово-морських сил США, поставлено на паузу.

Пентагон, фактично, заморозив програму, на яку вже було витрачено понад 500 млн доларів та вирішив сконцентруватись на звичайних гарматах.

Дивіться також: Випробування нового реактивного снаряда "Тайфун-1" з'явилось на відео
Рейлган
Розробка рейлгану тривала з 2005 року

Це рішення відкладає на невизначений час можливу революцію у озброєнні військово-морських сил, яку обіцяли можливості рейлганів. Бо ця електромагнітна зброя дозволяє розганяти снаряди до 6 Махів (близько 7350 км/год) та стріляти на 200 км завдяки потужному електромагнітному полю.

Така дальність наразі досяжна виключно для ракет які коштують сотні тисяч доларів. Водночас електромагнітна гармата використовує звичайний снаряд із тугоплавких металів, який коштує значно дешевше. Окрім того, технологій для перехоплення таких снарядів ще не існує.

У США проект створення рейлгану бурхливо розвивася з 2005 року. У 2015 році навіть було повідомлено, що така зброя буде встановлюватись на надшвидких експедиційних кораблях типу USNS Trenton.

USNS Trenton
Trenton здатний розігнатися до 43 вузлів (80 км/год)

Проте ці амбітні навіть для Пентагону плани були поставлені на паузу. Для підтримки діючого зразка електромагнітної гармати на наступний рік планується виділити лише 9,5 млн доларів. За повідомленням американських експертів, діюча електромагнітна гармата буде використовуватись у інших програмах з розробки озброєнь.

В першу чергу мова йде про швидкісний снаряд, який розроблявся для рейлгану. Армія США планує його використати у 127-мм звичайних артилерійських системах та розганяти його до 3 Махів (близько 3674 км/год). За задумом військових він підійде для ударів по наземних цілях, кораблях, літаках та ракетах.

Зазначимо, що цей снаряд використовувався під час навчань у 2018 році, коли есмінець USS Dewey випустив 20 таких снарядів.

USS Dewey
USS Dewey та його 127-мм гармата. Головне озброєння корабля - 96 ракет та система Aegis

Технічно це дозволяє значно розширити бойову міць кораблів ВМС США без затратної заміни артилерійських систем. Окрім того ведуться розробки такого ж снаряду у більш сухопутному калібрі - 155 мм.

Читайте також: Електромагнітна зброя: українські реалії