В одній із своїх публікацій в грудні 2022 року Defense Express згадував зокрема про намір рашистів відновити свої шість Ту-22М3, які 30 років простояли під відкритим небом. На той момент були підстави припускати, що процес відновлення уже почався, росіяни тоді оголошували про передачу першого за чотири роки Ту-22М3М для "ВКС РФ".
Засновок цієї історії виглядав так. У 1993 році російський Казанскій авіазавод, він же КАПО, припинив добудову шести бомбардувальників Ту-22М3, по цим літакам були готові планери, але не було двигунів та бортової електроніки. Про ці "борти" Міноборони РФ згадало вже в 2012 році, перемовини про можливу добудову цих шести Ту-22М3 без особливого результату тривали і в 2021 році.
Читайте також: Безпілотна платформа "Рись" на полі бою: відгуки військових
Головним "камнем спотикання" в цих перемовинах була ціна питання: відомство Шойгу хотіло отримати ці літаки майже безплатно, КАПО ставило вартість як за нові бомбардувальники. Окрім того, стояло питання, де ж взяти двигуни до цих літаків – чи ставити НК-32 від Ту-160, чи брати "рідні" НК-25 із накопичених раніше запасів.
Схоже, що в підсумку завод та Міноборони РФ таки знайшли застосування цим "бортам", що простояли 30 років, але відкрите питання в тому, наскільки тут мова саме про повноцінне відновлення цих бомбардувальників.
Для початку окреслимо таку нестиковку – хоча російські ресурси говорили про 6 недобудованих літаків, на зображеннях у відкритому доступі можемо побачити лише чотири Ту-22М3 на стоянці під відкритим небом.
А далі простежується така послідовність. На знімку станом на серпень 2021 року на стоянці КАПО стояло чотири недобудовані Ту-22М3, на жовтень 2021 року там було вже тільки два літаки цього типу.
На знімку за жовтень 2022 року на тій же стоянці стояло знову чотири корпуси Ту-22М3. З чого можна зробити припущення, що мінімум один-два "бортів" із шести могли піти або на справді добудову, або ж були використані як "донори" елементів фюзеляжу для відновлення інших, стройових Ту-22М3. Тим більш, що у березні 2023 року росіяни "засвітили" ще один начебто модернізований Ту-22М3М.
Раніше Defense Express розповідав, що росіяни розкрили, скільки для них коштує Ту-22М3 з ракетою Х-22, і там цифри здивують. Також ми писали, що для відновлення одного B-52 з консервації, США знадобилось 2 роки і 10 тисяч людино-годин.
Читайте також: Що може бомба AGM-154 JSOW за 1,3 млн доларів, яку купила Тайвань