xcounter
#

Щоб відновити один B-52 з консервації, США знадобилось 2 роки і 10 тисяч людино-годин

23617
Відновлений стратегічний бомбардувальник B-52H "Wise Guy" у березні 2021 року, фото - Air Force Global Strike Command, Master Sgt. Ted Daigle
Відновлений стратегічний бомбардувальник B-52H "Wise Guy" у березні 2021 року, фото - Air Force Global Strike Command, Master Sgt. Ted Daigle

Цей приклад може виступати базовим для порівняння, наскільки росіянам може бути складніше обслуговувати свої Ту-95МС

У відкритому доступі є цікава публікація порталу Task&Purpose зразка березня 2021 року, яка описує цікавий приклад, як ВПС США повертали в стрій після консервації стратегічний бомбардувальник B-52H із власною назвою "Wise Guy".

Судячи з тексту публікації, там мова йшла буквально про унікальну публікацію, бо в проміжку 2015-2021 років американці повернули в стрій з консервації лише два B-52 (щоправда, такі темпи робіт були продиктовані лише умовою, що ВПС США мають мати в строю 76 бомбардувальників цього типу, не більше і не менше).

Читайте також: Яку зброю мають хусити в Ємені, і яка зі сторін війни застосувала Т-34

Тому звернути увагу було варто одразу з двох ракурсів – і щоб з’ясувати, наскільки складним взагалі є процес відновлення B-52 з консервації, і щоб заодно мати базу для порівняння, наскільки росіянам може бути складніше обслуговувати свої Ту-95МС.

Виділимо з тексту публікації від Task&Purpose найголовніші моменти – щоб повернути в стрій B-52H "Wise Guy" з консервації, американцям знадобилось навіть 2 роки часу та 10 тисяч людино-годин по проведеним роботам. Процес почався у грудні 2018 року, а фактично завершився лише в березні 2021 року.

При цьому не можна сказати, що в даній історії американцям потрібно весь технологічний ланцюжок відновлювати "з нуля", бо в 2015 році вони вже відновлювали аналогічним чином бомбардувальник B-52H з власною назвою "Ghost Rider".

Згаданий вище B-52H "Wise Guy" був поставлений на консервацію на авіабазі "Девіс-Монтан" ще в 2016 році. А "згадати" про нього довелось через те, що в 2016 році на острові Гуам згорів один B-52, через що кількість літаків цього типу в строю стала меншою за встановлені Конгресом 76 одиниць, відповідно виникла потреба повернути в стрій один "борт" з консервації.

На цьому тлі сам факт того, що процес розконсервації B-52H "Wise Guy" стартував лише в грудні 2018 року, тобто за 2 роки після втрати іншого літака (який було необхідно замістити).

Із грудня 2018 року по березень 2019 року йшла перевірка технічного стану літака, із березня 2019 року – почався етап безпосереднього відновлення бомбардувальника до льотного стану, що зайняло 128 діб та 195 ремонтів і замін окремих агрегатів.

Стратегічний бомбардувальник B-52H "Wise Guy" в процесі відновлення, фото - Ron Mullan/U.S. Air Force

У травні 2019 року B-52H "Wise Guy" виконав переліт із авіабази "Девіс-Монтан" на авіабазу "Барксдейл" в штаті Луізіана, і з того почався найбільш складний етап процесу відновлення літака. Цей етап тривав аж 11 місяців, під час яких відбулась повна заміна електропроводки та ремонт шасі, капремонт двигунів та оновлення бортового програмного забезпечення.

Цей процес зайняв 10 тисяч людино-годин, та вимагав зусиль майже усіх із 550 військовослужбовців 565-ої ескадрильї технічного обслуговування ВПС США.

Цікаво, що перед постановкою на консервацію в 2008 році B-52H "Wise Guy" встиг налітати всього 17 тисяч льотних годин. Процес відновлення цього літака офіційно був завершений лише в березні 2021 року, тобто за понад 2 роки після початку процесу.

Стратегічні бомбардувальники B-52H, серед яких відновлений "Wise Guy", фото - Duncan Monk
Читайте також: Чи могла РФ зробити 1500 танків у 2023, як F-18 з кораблями нищили ударні дрони і ракети та інші новини тижня від Defense Express