xcounter
#

Рашисти пускали в бій БМД-4М як їздить і стріляє, а тепер туди поставили й мангал

10849
Російські окупанти використовують БМД-4М у форматі "їздить та стріляє", серпень 2023 року, стоп-кадр з пропагандистського відео
Російські окупанти використовують БМД-4М у форматі "їздить та стріляє", серпень 2023 року, стоп-кадр з пропагандистського відео

Це ілюструє головний принцип, до якого росіяни звели використання усіх бронемашин

У відкритому доступі з’явилось відео, яке свідчить про наступне – російські окупанти як мінімум на одній бойовій машині десанту БМД-4М посилили захист шляхом встановлення протикумулятивних решіток по бортам та у передній проекції, та імпровізованого "мангалу" на башті.

Поки складно судити, наскільки масовим є зараз такий "апгрейд", але можемо судити, що уже в найближчий час рашисти масштабують практику із "мангалами" навіть на легкій бронетехніці, що до цього часу було скоріше "прерогативою" ОБТ. В чомусь появу захисних "козирьків" на БМД-4М можна назвати логічною, бо ще у серпні 2023 року рашисти засвітили, що використовують ці бронемашини за принципом "їздить та стріляє", тобто для стрільби із 100-мм гармати на закритій позиції.

Читайте також: Якщо в США може бути всього 1075 ATACMS, то як слід обирати цілі для ракет

Якщо подивимось в The Military Balance 2023, то побачимо, що на початок цього року армія РФ мала в своєму розпорядженні лише 250 БМД-4М, тобто ця бронемашина для рашистів є доволі рідкісною.

А тут також можемо врахувати і те, що аналітики Oryx встигли нарахувати мінімум 90 втрачених БМД-4М, за весь час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. І на такому тлі використання таких машин із доволі низьким рівнем захисту, але із високим рівнем вогневої потужності у форматі "їздить та стріляє" - може виглядати нераціональним.

Але з іншої сторони, російські окупанти тут можуть мати свою логіку, і вона виглядатиме наступним чином.

Рашистські БМД-4М, ілюстративне фото довоєнних часів

Доктрина застосування десантних військ армії РФ ще з 2019 року передбачає, що цей рід військ має використовуватись в першу чергу саме як "елітна" піхота з високим рівнем механізації. І очевидно, що під таку логіку "сухопутних" дій підпадають навіть спеціалізовані бронемашини, навіть якщо вони призначені саме для повітряно-десантних операцій.

Крім того, якщо росіянам довелось знімати з консервації навіть доволі рідкісні БМД-3, котрі виготовлялись в 1990-х роках, то очевидно, що на цьому тлі окупанти будуть намагатись використовувати буквально все "під рукою", і чіпляти туди "мангали", навіть якщо мова про бойові машини десанту, котрі ті "козирьки" так чи інакше не врятують.

Раніше Defense Express також розповідав про те, що в РФ з десантними військами зараз, і який вони мають мобрезерв.

Рашистські БМД-4М, ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Що за безпілотник таємно отримала Україна зі Словенії, який вже полює за рашистами