xcounter
#

Що за безпілотник таємно отримала Україна зі Словенії, який вже полює за рашистами

13443
Всі фото — С-astral
Всі фото — С-astral

У словенській компанії працюють над удосконаленням свого дрона за відгуками українських військових, які використовують його для розвідки

Українські військові використовують на полі бою розвідувальний безпілотник від словенського виробника дронів C-Astral — йдеться про безпілотну систему Belin, яка також відома як Bramor C4EYE і яку нещодавно отримали Сили оборони України.

Як розповів виданню Defense News представник C-Astral Джерней Модерк, українські військові вже "деякий час" використовують цей безпілотник на полі бою в боях проти РФ.

Читайте також: Крім танків M-55S і БМП M-80A, Словенія також могла дати Україні аж 200 зеніток Zastava проти "Шахедів"
bramor БПЛА Словенія Україна
Bramor C4EYE

Скільки дронів було поставлено Україні залишається таємницею, як і те, чи були вони закуплені чи передані безпосередньо компанією або ж оборонним відомством Словенії, оскільки військо цієї країни експлуатує цей тип дронів; у міноборони країни передачу дронів коментувати відмовилися.

Bramor C4EYE Словенія Україна
Bramor C4EYE

Водночас Модерк відзначає, що компанія має контакти з нашими операторами БПЛА, які використовують словенську розробку на полі бою, і що C-Astral використовує цей зворотний зв'язок для удосконалення свого дрона. Наприклад, у компанії відзначають, що засоби РЕБ стали основною проблемою для цих безпілотників в Україні, і що також їм потрібно підвищити стійкість навігаційних систем дрона до спуфінгу чи втрати сигналу.

безпілотник Україна Словенія

"Ми також спостерігаємо приклади дружньої електронної війни, коли системи РЕБ України глушать власні дрони, заважаючи ефективному командуванню та контролю", — відзначають у C-Astral і про таку актуальну проблему сьогоднішнього поля бою.

Bramor БПЛА Україна Словенія

Комплекс Bramor C4EYE або ж Belin — це типовий розвідувальний безпілотний авіаційний комплекс, що складається з безпілотника з корисним навантаженням, портативної катапульти та наземної станції управління. Розгортається менш як за п’ять хвилин, керувати комплексом може навіть один оператор, хоча бажано, щоб екіпаж складався з двох осіб.

Тактико-технічні характеристики безпілотника C4EYE:

  • злітна маса — 4,5 кг;
  • крейсерська швидкість — 16 м/c (57,6 км/год);
  • максимальна швидкість — 22 м/c (79,2 км/год);
  • витривалість — до 3 годин;
  • робочий діапазон — до 40 км;
  • стеля — до 5000 м.
Читайте також: Фахівці польської PGZ досі допомагають ремонтувати техніку для ЗСУ поблизу лінії фронту