xcounter
#

Десантники РФ отримали рідкісні БМД-3, яких було трохи більше 100 штук

9748
БМД-3, архівне зображення з відкритих джерел
БМД-3, архівне зображення з відкритих джерел

Це демонструє зокрема, що росіяни можуть мати й "необліковані" запаси бронемашин на зберіганні

У відкритому доступі з’явились фото, які вказують про те, що новостворені частини десантних військ армії РФ почали отримувати бойові машини десанту БМД-3. Нюанс в тому, що БМД-3 до недавнього часу були фактично зняті з озброєння, а за Military Balance 2023 навіть не числились на складах зберігання армії РФ.

Якщо шукати інші дані у відкритому доступі, то побачимо, що протягом 1990-1997 років промисловість РФ виготовила усього 137 машин типу БМД-3, і на цьому виробництво було "поставлене на паузу". Хоча за початковими планами передбачалось виготовляти аж по 700 одиниць БМД-3 на рік.

Читайте також: РФ зменшила інтенсивність обстрілів "шахедами": ймовірно, накопичує запаси та промацує ППО
Розконсервовані БМД-3, осінь 2023 року, джерело - btvt.info

Можливо, проект БМД-3 "поховала" якраз складність виготовлення та обслуговування таких машин в стройових частин, яка виявилась непомірною як для Росії зразка 1990-х років. Наприклад, можна знайти згадки про те, що трудомісткість по виготовленню самої БМД-3 виявилась в 1,1 рази вищою, аніж по машинам сімейства БМД-1 – БТР-Д,а по виготовленню двигуна до БМД-3 – у 1,5 раз вище, аніж по БМД-1 – БТР-Д.

Якщо говорити про характеристики БМД-3, то вони виглядають так:

  • бойова маса – 13 тонн;
  • екіпаж та десант – 3 та 5 осіб відповідно;
  • бронювання – протикульове, із алюмінієвої сталі;
  • швидкість ходу – до 70 км/год, до 10 км/год на водних перешкодах;
  • запас ходу – до 330 км;
  • озброєння – 30-мм автоматична гармата 2А42 (500 пострілів до неї), два кулемети калібру 7,62 та 5,45 мм (загалом 4 тисячі патронів), АГС-17 (запас – 290 пострілів), ПТРК "Конкурс" (8 ракет в запасі).
БМД-3, архівне зображення з відкритих джерел

До цього моменту в окремих ресурсах були згадки зразка квітня 2022 року про начебто затрофеєння російських БМД-3, або ж що окупанти одну таку ББМ втопили у річці напідпитку. Але по факту там мова йшла про машини типів БМП-3 або БМД-4М.

Але сам приклад із розконсервацією БМД-3 зараз, осінню 2023 року, може свідчити зокрема і про те, що армія РФ може мати на базах зберігання й "необліковані запаси" бронетехніки, на які може сподіватись, коли наважується на штурми наших позицій із високими втратами.

Раніше Defense Express розповідав про те, що РФ вже розконсервувала 30% своїх САУ "Нона-С", які використовуються саме в десантних військах, але має в запасі ще майже три сотні машин. Також ми писали про те, що за час повномасштабного вторгнення десантники РФ втратили більше 200 БМД-2 та БМД-4М, а нові не роблять.

БМД-3, архівне зображення з відкритих джерел
Читайте також: Поточний підхід до оборонної допомоги Україні занадто повільний та забюрократизований — генерал Люте