xcounter
#

"Чмобілізація 2" у РФ: 300 тисяч, 1 червня та до 0,7 млн окупаційного угрупування: коли важливі всі умови

3314
У РФ літом пройде нова "часткова мобілізація"
У РФ літом пройде нова "часткова мобілізація"

Плани Кремля щодо додаткової мобілізації 300 тисяч дорівнюють розміру так званої "часткової мобілізації" 2022 року

"Можу сказати, що на 1 червня Росія готує мобілізацію 300 тисяч додаткових військових", - повідомив Володимир Зеленський під час прес-конференції зі своїм колегою, президентом Фінляндії Александром Стуббом у Києві.

Така інформація поки має саме такий обмежений характер та була частиною відповіді на питання щодо мобілізації в Україні, яка за словами Зеленського буде не у межах 500 тисяч, через перерозподіл у ЗСУ особового складу тилових підрозділів.

Читайте також: Нічні FPV-дрони полюють на рашистів, знищено ще одну важку вогнеметну систему ворога

Водночас у даних, щодо планів РФ стосовно поповнення війська важливо одразу два параметри - кількість та час. Справа в тому, що визначений часовий проміжок зі стартом мобілізації у РФ на початку літа нашаровується на терміни весняного строкового призову, який розпочався 1 березня та офіційно завершиться лише 15 липня призовом 150 тисяч.

призов рф

Треба враховувати, що під час так званої "часткової мобілізації" 2022 року ворог також мав план забрити до війська 300 тисяч, але для цього початок строкового призву перенесли на один місяць вперед. "Часткова мобілізація тривала з 21 вересня по 31 жовтня, а призов строковиків розпочався 1 листопада.

Рішення щодо нашарування можливо пов'язано із тим, що весняний строковий призов розтягнутий на 4 місяці. Більше того, за даними ГУР МО, ворог значно наростив та пришвидшив підготовку новобранців та готує піхотний батальйон за 27 діб. Якість навчання звісно відповідна, але це про пропускну спроможність РФ у питанні мобілізації.

мобілізація Рф

Також необхідно розуміти, що навіть із таким темпом, то пропустити через себе одночасно навіть лише 300 тисяч мобілізованих російські військкомати та табори підготовки навряд зможуть. Тому, як і у випадку "чмобілізації" 2022 року вона буде розтягнута на декілька місяців.

А на основі даних ГУР МО щодо кількості окупаційних військ в Україні, також є можливість спрогнозувати її чисельність вже після проведення Кремлем цих заходів. Зокрема до початку 2024 року кількість російського війська була 450-460 тисяч, а станом на зараз оцінена у близько 474 тисяч. Збільшення чисельності ворожих сил при цьому відбуваються попри постійні втрати за рахунок "контрактників".

Враховуючи ці показники після проведення всіх цих заходів з мобілізації у РФ та завершенню підготовки цілком слід очікувати можливого збільшення загальної чисельності ворожого угрупування до позначок у 0,7 млн осіб.

Читайте також: Темпи виробництва САУ CAESAR зростуть, і це хороша новина для України