На фоні планів створення нових армій, дивізій, формування військових округів та риторики, яка нової риторики Кремля із зазіханням вже на європейські країни НАТО, цілком очікувано, що у РФ запустять нову потужну хвилю мобілізації. Особливо на фоні того, що умовного стримуючого фактору у "виборах Путіна" вже немає.
Тому доволі важливим є питанням пропускної спроможності ворога у навчанні та формуванні нових підрозділів. Про що розповів заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький.
Читайте також: Щоб модернізувати невеликий парк безпілотників MQ-9A, треба три роки
"Ворог розробив читкі програми підготовки підрозділів. При тому підготовки підрозділів сформованих з нуля. Це 27 днів для формування, наприклад, батальйону. Це індивідуальна підготовка, підготовка у складі підрозділу та бойове злагодження. 27 діб і піхотний підрозділ готовий до використання на полі бою", - повідомив Вадим Скібіцький у програмі "Security talks" на Апостроф TV.
На фоні цього як такої значної проблеми заповнення начальных центрів, з якою РФ зіткнулась під час так званої "часткової мобілізації" восени 2022 року в них навряд буде, зазначив Скібіцький. Але такий строк навчання означає лише те, що якість такого поповнення дуже низька. Про це свідчить кількість російських військовополонених, які поповнюють обмінний фонд у перші ж дні перебування на передовій.
Але ворог цілком свідомо йде на це, бо так зване міноборони РФ намагається досягти поставлених завдань попри будь-які втрати у живій силі. Більше того регулярне поповнення війська, дозволяє РФ не лише компенсувати втрати, а й збільшувати чисельність.
"Зараз сухопутний компонент ворога на наших територіях нараховує близько 474 тисяч військових. До початку 2024 року цей показник коливався у межах 450-460 тисяч військових. Є нарощування, але за рахунок формування так званих резервних полків та введення додаткових підрозділів", - зазначив Вадим Скібіцький.
Окрім того, РФ прискорює випуск фахових військових: артилеристів, танкістів тощо. Це відбувається шляхом дострокового випуску і грошового стимулювання для проходження курсів. Але справа в тому, що наразі ворог зменшив використання тієї ж бронетехніки під час штурмів, тому основна кількість втрат у ворога якраз у звичайній піхоті.
Також заступник начальника ГУР МО зазначив, що у ворога величезна кількість складів з військовою технікою та озброєння вже дійсно спустошенні.
"Загалом близько 80%, яку зараз РФ використовує у сухопутній компоненті - це та, що була відновлена, або знята зі зберігання та модернізована. Лише 20% чи навіть менше - це нові танки, БМП, бронетранспортери, артилерійські системи тощо. Це не більше 200 нових танків за рік вироблених у РФ", - підкреслив Вадим Скібіцький.
А також додав, що відновлювати зняте зі зберігання озброєння для ворога стає все важче, бо збільшується вік озброєння, яке підіймають зі складів. Зростає потреба у комплектуючих, а через санкції стає складніше його модернізувати.
Читайте також: РФ провела ракетний крейсер "Варяг" через Суецький канал до Середземного моря