xcounter
#

Щоб модернізувати невеликий парк безпілотників MQ-9A, треба три роки

2394
Фото — RNLAF
Фото — RNLAF

Ці безпілотники будуть виконувати низку різних завдань в інтересах НАТО

Компанія General Atomics Aeronautical Systems (GA-ASI) в одному зі своїх пресрелізів розповідає, що працюють разом з Королівськими Повітряними силами Нідерландів (RNLAF) у рамках проєкту модернізації флоту безпілотних літальних апаратів MQ-9A Reaper цієї країни. Як відзначив командир 306-ї ескадрильї RNLAF підполковник Ян Руедісуелі, Нідерланди використовують ці дрони для виконання "все більшої кількості завдань НАТО", і що модернізація дозволить підтримувати місії НАТО з розвідки та морського спостереження по всій Європі.

General Atomics Aeronautical Systems (GA-ASI)
Фото — General Atomics Aeronautical Systems (GA-ASI)

Як розповідають у GA-ASI, модернізація нідерландських MQ-9A Reaper передбачає інтеграція нового корисного навантаження, наприклад, морського радара, що станом на сьогодні "працює в інших регіонах світу", озброєння, а також ретранслятору зв’язку, який створений спеціально для об’єднання усіх служб оборонного відомства Нідерландів.

Читайте також: MQ-9 Reaper вперше здійснив зліт та посадку з шосе: чому цей експеримент США дійсно важливий для України

У компанії наголошують, що якраз модульність платформи є однією з ключових переваг їхніх платформ, що дозволяє швидко "задовольнити весь спектр вимог клієнтів". Повідомляється, що модернізація нідерландських безпілотників триватиме поетапно протягом наступних трьох років.

Нагадаємо, що свої перші чотири MQ-9 Reaper Нідерланди замовили у 2018 році, а отримали їх у 2022 році, вартість цієї угоди була оцінена у 339 млн доларів, хоча офіційний кінцевий "цінник" не розголошувався.

Водночас у червні 2023 року країна отримала згоду від США на ще чотири безпілотники MQ-9A Reaper у версії Block 5 разом з наземними станціями управління (три одиниці), а також низку різного іншого супутнього обладнання, загальна вартість контракту сягає 611 млн доларів.

Також нагадаємо, що минулого року оборонне відомство країни оголосило про модифікацію цих безпілотників для використання керованих авіаційних бомб, а також ракет Hellfire класу "повітря-поверхня".

Читайте також: Скільки коштує одна секунда стрільби з Phalanx CIWS чи Centurion C-RAM, які дуже необхідні Україні