Про те, що корінні жителі важкодоступних територій залучаються для допомоги в навчанні російських військових, він повідомив в ефірі програми "Военная приемка" на телеканалі "Звезда".
Глава російського оборонного відомства пояснив, що тільки люди, що живуть в складних умовах тайги, знають нюанси і тонкощі виживання в такій місцевості.
Читайте також: Які озброєння планують закупати в РФ у 2021 році та чи вдасться це зробити
У Туву, як зазначається в програмі, здійснили експедицію бійці Сил спеціальних операцій (ССО) ЗС РФ. В ефірі програми були показані кадри того, як під час експедиції в республіці Тува бійці російських ССО відвідують будинок місцевого мисливствознавця Буяна Кара-Сала.
Ведучий програми "Военная приемка", говорячі про підготовку ССО РФ до дій на власній території провів параллель з подіями, що відбувались у військовій драмі Станіслава Ростоцького "…А зорі тут тихі", що створено за однойменною повістю Бориса Васильєва, згідно з сюжетом якої група жінок-військовослужбовців радянської армії під час Другої світової війни протистоїть німецьким диверсантам в глибокому радянському тилу. Він також зазначив, що російські спецпризначенці готуються до активних дій на території РФ.
Слід зазначити, що Республіка Тува, що наразі є суб'єктом Російської Федерації і входить до складу Сибірського федерального округу (столиця — місто Кизил), раніше була частиною китайської Зовнішньої Монголії і була включена до складу СРСР 11 жовтня 1944 року. До цього час це була незалежна Тувинська Народна Республіка, що як і сусідня Монгольська Народна Республіка, брала участь в Другій світовій війні на боці СРСР. Цікаво, що Тува була першаою у світі державою, що підтримала СРСР у війні проти німців, випередивши при цьому Велику Британію всього на півдня. За роки війни країна надала СРСР значну матеріальну допомогу, окрім цього в лавах РСЧА служили тувинські війська.
Раніше, на Каїрській конференції під час бесіди 23 листопада 1943 року Ф. Рузвельта із Чан Кайші, Рузвельтом було підняте питання про статус Зовнішньої Монголії і Танну-Туви та їх стосунки зі своїми сусідами. Чан Кайші зазначив, що ці землі є невід'ємною частиною китайської Зовнішньої Монголії і анексовані Росією силою.
Він сказав, що питання про Танну-Туву та Зовнішню Монголію повинно бути врегульоване з Радянською Росією. Деякі дослідники вважають, що саме зацікавленість у цьому питанні президента США підштовхнула Й. Сталіна до вирішення питання приєднання Туви до СРСР ще до кінця війни.
До 1914 року Тува була частина Китаю – до того, як російський цар Микола II, після звернень прибічників приєднання Туви до Російської імперії, дав згоду на протекторат над Тувою разом з чотирма іншими хошунами Урянхайського краю Китаю.
Відомо, що тувинці виступали за відновлення самостійності власної держави ще за часів СРСР. Зокрема у 1989 році в столиці Туви, місті Кизилі, відбулися зіткнення на міжнаціональному ґрунті. Станом на 2011 рік населення Туви становило 308160 осіб. В національному складі республіки переважає корінне населення. За даними Всеросійського перепису 2010 року тувинці складали 82,0 % населення, росіяни - 16,3 %, інші - 1,7 %.
Читайте також: Ідентифікація ворога: російські дистанційно керовані вогневі модулі. Ч. 4