xcounter
#

Міноборони РФ заявило, що удар ATACMS був по аеродрому в Таганрозі, і це робить картину ще цікавішою

6383
Су-25 та С-350 на аеродромі в Таганрозі, серпень 2022 року, зображення з відкритих джерел
Су-25 та С-350 на аеродромі в Таганрозі, серпень 2022 року, зображення з відкритих джерел

Росіяни були вимушені визнати провал своєї протиповітряної оборони, і заодно вказали на мінімум одну додаткову деталь

Міноборони РФ заявило свою версію щодо удару ATACMS по військовим об’єктам рашистів у місті Таганрог. Російські воєнні злочинці в своєму традиційно суперечливому стилі спочатку заявили, що "фрагменти" шести ракет ATACMS влучили по аеродрому в Таганрозі, в результаті чого "є постраждалі серед особового складу", а потім вони дописали, що начебто "руйнувань нема", і "на цей удар буде відповідь".

Якби абсурдно і парадоксально не звучала ця заява рашистів, але вона насправді робить картину історичного удару ще цікавішою, та дає як мінімум одну важливу деталь, а можливо навіть й більше.

Маршова ступінь від ATACMS біля авіазаводу в Таганрозі, 11 грудня 2024 року, зображення із соцмереж

Для початку слід уточнити, що в Таганрозі насправді є два аеродроми – "Таганрог-Южный", до якого примикає "АНТК им. Бериева", що напряму займається зокрема літаками радіолокаційного дозору А-50, та "Таганрог-Центральный", на який опирається місцевий 325-ий авіаремонтний завод і на котрому було "засвічено" базування штурмовиків Су-25 у серпні 2022 року та перекидання вертольотів Ка-52 та Ми-8 з тимчасово окупованого Бердянська в листопаді 2023 року.

На цьому моменті варто додати, що за повідомленнями деяких ЗМІ, у березні 2022 року ЗСУ начебто виконали удар ОТРК "Точка-У" по аеродрому "Таганрог-Южный", з чого випливає, що обидва згадані вище летовища є важливими для рашистів.

На цьому тлі виникає логічне питання, так про який саме аеродром в Таганрозі заявляли рашисти у своєму повідомленні. Бо погроза "удару у відповідь" явно вказує на те, що збиток від "прильоту" ATACMS був значним, і тут лишається лише визначити ймовірну категорію цілі – або фронтова авіація на аеродромі "Таганрог-Центральный" чи особливо важлива авіатехіка на летовищі "Таганрог-Южный" та потужності "АНТК им. Бериева".

Окремо варто зауважити й те, що у своєму повідомленні та погрозі рашисти заодно визнали той факт, що їх протиповітряна оборона не змогла впоратись із відбиттям ракетного удару в цьому епізоді.

Далі також варто зробити поправку й на те, що російські воєнні злочинці в своєму повідомленні розкрили не усю картину наслідків удару Сил оборони України по військовим об’єктам в місті Таганрог, а заявили лише про ту частину подій, яка супроводжувалась значними втратами в особовому складі, і котру виявилось доволі складно приховати.

Відповідно, факт заяви рашистів про удар ATACMS по одному із аеродромів в Таганрозі аж ніяк не виключає факту удару також і по "АНТК им. Бериева" чи 325-ому АРЗ, що в свою чергу означає, що ураження військових об’єктів ворога було комплексним.

Ну й окрім самого факту можливого першого удару західними ракетами по одному з об’єктів російського ВПК, заодно можемо побачити й те, що навіть на даному етапі війни ATACMS все ще можуть виконати одне із своїх головних завдань – придушення активності російської фронтової й тактичної авіації.