У відкритому доступі з’явився супутниковий знімок, який демонструє наступне – уже 31 жовтня 2023 року російські загарбники зосередили на авіабазі в місті Таганрог свій 21 гелікоптер типів Ка-52 та Ми-8.
Стверджується, що це були саме ті вертольоти, які армія РФ тримала в аеропорту тимчасово окупованого Бердянська до удару Сил оборони України з використанням ОТРК ATACMS 17 жовтня 2023 року, і котрі були звідти виведені уже станом на 29 жовтня цього року, тобто менш ніж за 2 тижні після проведеного удару. Відповідну публікацію в своєму профілі на Twitter виклав військовий аналітик Брейді Афрік (Brady Africk).
Читайте також: РФ поставила ракети "Вихрь" на Ми-28НМ, але при цьому апаратура вертольотів видає дивні проблеми
Recent imagery of Russia's Taganrog air base shows several helicopters and large aircraft alongside vehicles and equipment.This base is one of several used by Russian aircraft operating over Ukraine. pic.twitter.com/rWPkStI7xZ— Brady Africk (@bradyafr) October 31, 2023
Цей знімок дозволяє оцінити лише сам факт раптової появи такої кількості вертольотів на рашистській базі в Таганрогу, котра раніше використовувалась як майданчик для Су-25СМ3. Відповідно, ми поки що не можемо сказати, чи росіяни доставити туди ці вертольоти наземним транспортом, по причині відповідного рівня пошкоджень, чи ж ці гелікоптери ворога перелетіли туди самостійно.
Якщо ж припускати, що російські окупанти до Таганрогу перемістили саме ті машини, що зберегли боєздатність, і міркувати географічними категоріями, то виходить, що рашисти просто перемістили свої ударні гелікоптери для можливої підтримки військ на інших напрямках.
Russian helicopters left Berdyansk airport in southern Ukraine after Ukrainian forces struck the site with ATACMS earlier this month. pic.twitter.com/Aj1y5cYlAm— Brady Africk (@bradyafr) October 30, 2023
Бо якщо міряти дистанцію до лінії фронту від Таганрога до Волновахи, то там виходить до 130 кілометрів, а для порівняння – відстань від тимчасово окупованого Бердянська до лінії фронту на Запорізькому напрямку складає орієнтовно до 120 кілометрів, і це при тому, що заявлена практична дальність польоту Ка-52 – до 480 кілометрів.
Водночас, тут не варто виключати й інший варіант. Тобто що росіяни хочуть тепер використовувати Таганрог не тільки як новий злітний майданчик для своїх ударних гелікоптерів, але також і як своєрідний "перевалочний пункт" для ремонту своїх "бортів" армійської авіації у випадку нових ударів ATACMS від Сил оборони України по ворожим летовищам.

Але це поки лише емпіричне припущення, яке базується на тому факті, що в Таганрозі є авіаремонтний завод, але його відома спеціалізація досі була хіба що по ремонту та обслуговуванню літаків радіолокаційного дозору А-50 та А-50У.
Для більш точних припущень та висновків будуть необхідні подальші спостереження та нові супутникові знімки, які відображатимуть подальші "міграції" рашистської армійської авіації.

Читайте також: Удари РФ за жовтень ракетами та дронами: скільки було випущено та збито, чи дійсно ворог накопичує сили