xcounter
#

Латвія ще досі має Ан-2, то чи є варіант відправити їх бомбити НПЗ на РФ

3354
Фото - Latvia Air Force
Фото - Latvia Air Force

Латвійська Республіка залишається однією з останніх країн-членів НАТО, що має на озброєнні Ан-2

У листопаді цього року безпосередньо на території РФ стався доволі показовий епізод, коли над нафтопереробним заводом "Газпром Нефтехим Салават" російські підрозділи протиповітряної оборони відкрили вогонь по "невідомому безпілотному літальному апарату", який зрештою виявився їхнім же цивільним Ан-2, екіпаж якого, судячи з усього, випадково пролетів над НПЗ і це фактично стало такої собі "підказкою", чим ще можна бити по ворожих нафтопереробних заводах, тим паче що таким чином можна ввести в оману ворога.

Згодом самі ж росіяни показали цей же Ан-2, по якому гатили як кулеметами, так і, схоже, зенітними установками, і ураження машини свідчать про високий рівень живучості Ан-2 на практиці, що тільки додає "плюсів" до аргументів використовувати ці літаки як камікадзе.

Читайте також: Наскільки РФ збільшила запаси своїх ракет за рік та як змінилися темпи виробництва
Ан-2 Латвія
Латвійський Ан-2, фото - Aeroweb.cz

А згадати за Ан-2 ми вирішили в контексті матеріалу видання Defensa, яке нещодавно написало про те, що Латвія як країна-член НАТО, й досі має на озброєнні ці біплани, зокрема у листопаді цього року латвійські Ан-2 взяли участь у параді на честь дня проголошення Латвійської Республіки і передусім робиться акцент на тому, що Латвія на сьогодні залишається останньою країною-членом НАТО, на озброєнні якої є ці "літаючі динозаври".

Хоча, наприклад, якщо заглянути у довідник Military Balance, то станом на 2024 рік по одному Ан-2 мають ще такі країни-члени НАТО як Північна Македонія та Болгарія.

Щодо самої Латвії, то ця країна має на озброєнні "аж" чотири одиниці Ан-2, три з них пройшли модернізацію, ще один перебував у гіршому стані, тому був законсервований, а його відновлення було відтерміновано. Третій модернізований Ан-2 литовське військо отримало у 2021 році. Оновлення машин передбачало капітальний ремонт двигуна, покращення панелі управління, інтеграцію нової навігаційної системи, встановленні нові сидіння тощо, а літак з номером 030 також отримав піксельний камуфляж.

Тоді один з латвійських офіцерів досить схвально відгукувався про цей літак, зауваживши його ефективність у рамках підготовки десантників, а також для виконання завдань підрозділів спецоперацій та захисту кордону з урахуванням систем спостереження, йдеться про виявлення фактів незаконного перетину кордону. З урахуванням цих фактів можна стверджувати, що повітряні сили Латвії поки не планують відмовлятися від своїх Ан-2.

Читайте також: Рашисти поєднали "Вощину" з "Гіацинтом-Б" і стріляють з цього франкенштейна снарядом "Краснополь"