xcounter
#

Як ЗСУ бомбили колонни армії РФ 500-кг бомбами на Су-24М, і що залишилось в секреті

49398
Підготовка до польоту Су-24 із складу 7 бригади тактичної авіації, січень 2022 року, фото - прес-служба бригади
Підготовка до польоту Су-24 із складу 7 бригади тактичної авіації, січень 2022 року, фото - прес-служба бригади

Дещо про цікаві деталі у використанні фронтових бомбардувальників проти рашистів

Перші кілька тижнів та місяців повномасштабного вторгнення РФ існувало "вікно можливостей", яке дозволяло Силам оборони України використовувати фронтові бомбардувальники Су-24М для ударів по російським окупантам некерованими авіабомбами.

Під час перших ударів РФ 24 лютого 2022 року левову частку наших бомбардувальників вдалось зберегти. Але після того деяка кількість цих машин та пілотів були втрачені або під час бойових вильотів, або під час ракетних ударів рашистів. Про це йдеться в публікації видання АрміяInform.

Читайте також: Пакет на 1,3 млрд євро від Німеччини: чому кількість 155-мм снарядів важливіша навіть за IRIS-T
Су-24М з крилатими ракетами SCALP-EG/Storm Shadow, фото наводить АрміяInform

Розповідається, що для бомбових ударів по колоннам армії РФ могло використовуватись навантаження 4 бомби по 500 кілограмів, які скидались на висоті 100-150 метрів над ціллю, на швидкості орієнтовно 900-1000 км/год. При цьому щоб ускладнити роботу російській ППО, наші пілоти будували маршрути для заходу на ціль із використанням природніх перешкод, які диктує місцевість.

По мірі того, як протистояння на фронті набувало "позиційного" характеру, і росіяни робили свою систему ППО більш досконалою, від ударів авіабомбами довелось відмовитись, натомість із Су-24М почали "працювати" по росіянам керованими та некерованими ракетами.

Су-24 із складу 7 бригади тактичної авіації на наземній стоянці, січень 2022 року, фото - прес-служба бригади

До 2014 року гранична висота польотів для Су-24М була встановлена на планці 200 метрів, але після початку бойових дій на Сході України наші льотчики на таких бомбардувальниках почали відпрацьовувати політ на значно нижчих висотах.

Також цікаво, що до лютого 2022 року вже була практика, коли екіпажі літаків-розвідувальників Су-24МР відпрацьовували проведення бойових вильотів на бомбардувальниках Су-24М, і навпаки. Що в свою чергу, в перші тижні повномасштабного вторгнення РФ дозволило забезпечити необхідну "перезмінку" під час інтенсивних бойових вильотів, число яких за день могло досягати чотирьох.

Су-24М з крилатими ракетами SCALP-EG/Storm Shadow, фото наводить АрміяInform

Один із перших бойових вильотів, які виконували наші Су-24М – це бомбове ураження колонни рашистів, яка йшла на Чорнобиль та Гостомель. Крім того, наші фронтові бомбардувальники використовувались для ураження колон армії РФ, які прямували на Кривий Ріг, під час боїв на Сумщині та біля Ізюму весною 2022 року.

Показово, що при цьому в таємниці лишається поки що мабуть найцікавіша графа в бойовій біографії наших Су-24М – як ці літаки проходили переробку під SCALP-EG та Storm Shadow, і як наші льотчики тренувались застосовувати такі ракети. Крім того, "білою плямою" лишається питання, чи використовуються наші Су-24М як засоби доставки тих же JDAM-ER.

Раніше Defense Express розповідав про те, що німецький концерн MBDA Deutchland уже проводив розрахунки, за яким для адаптації Taurus під наші F-16 знадобиться до 1,5 року, для Су-24М треба лише до 6 місяців.

Су-24М з крилатими ракетами SCALP-EG/Storm Shadow, фото наводить АрміяInform
Читайте також: F-16 - не панацея й очільник Пентагону Ллойд Остін пояснив чому