У використанні морських дронів у війні на морі Україна досягла вже значних успіхів. Зокрема, завдяки такій зброї вдалось відсунути рашистський флот на 200 миль від нашого узбережжя, а командування ЧФ РФ взагалі було вимушене забрати свої найбільш цінні кораблі з тимчасово окупованого Севастополя та перевести їх до Новоросійська.
Водночас рашисти намагаються знайти свої засоби протидії нашим катерам-камікадзе, і це свідчить про одну важливу тенденцію, пише портал Naval News в своєму огляді.
Читайте також: Україна створила морські дрони для поставки мін, і саме через них флот РФ міг піти із Севастополя

Для початку автори порталу згадують, що для протидії нашим морським дронам окупанти в Севастополі активно зводили фізичні бар’єри із бонових загороджень. Однак те, що це для них був не єдиний засіб захисту, свідчить хоча би те, що після масштабних штормів у листопаді цього року рашисти так і не стали поновлювати свої бони.
Для пошуку у відкритому морі рашисти почали використовувати свої архаїчні патрульні літаки Бе-12. І тут автори Naval News розмірковують так – апаратура цих літаків розрахована на виявлення перископів підводних човнів на поверхні води, тому мовляв має цілком впоратись із виявленням морських дронів з невеликим корпусом. А після чого – й дати цілевказівку для інших "бортів" морської авіації ЧФ РФ.

А от що саме морська авіація російського Чорноморського флоту використовує для атаки на наші морські дрони – це окреме цікаве питання. Бо тут автори Naval News фіксували використання не тільки винищувачів Су-30 чи вертольотів Ми-8, але й доволі рідкісних Ка-29.
Більш того – раніше стало відомо, що РФ тестує FPV-дрони-камікадзе проти цілей на морі, і цілком ймовірно, що це ворог також відпрацьовує інструмент ударів по нашим катерам-камікадзе.
Загалом картина виглядає так – рашисти мають немалий набір інструментів протидії нашим морським дронам, але тут ворог вимушений скоріше у "реактивний" засіб, реагуючи на виклики, які на морі ставлять Сили оборони України. Бо саме Україна зараз має ініціативу у війні в Чорному морі.

Читайте також: Для чого будувати міні-субмарину в 600 км від Чорного моря, і як така зброя може допомогти