xcounter
#

Як РФ на рівному місці втратила бойовий Ми-8 під Орлом - про шалений дефіцит двигунів, бо це вже 5 випадок за 5 місяців

3798
Як РФ на рівному місці втратила бойовий Ми-8 під Орлом - про шалений дефіцит двигунів, бо це вже 5 випадок за 5 місяців

Росіяни ще у 2023 році визнавали шалений дефіцит двигунів, і за перші п'ять місяців 2025 року це вже п'ятий випадок відмови двигуна на російських Ми-8 у порівняні з 2-3 випадками у минулі роки

У РФ на околицях селища Наришкіно, що під Орлом, впав військовий вертоліт Ми-8. Всі члени екіпажу, за місцевими джерелами, два льотчики, загинули.

Також за відео з самими моментом прольоту російського вертольота відсутні будь-які ознаки того, що він має якісь пошкодження, чи здійснює нештатний політ. Просто в один момент вертоліт різко крениться на бік й, вочевидь, переходить у малоконтрольований політ. Причиною катастрофи, за попередньою інформацією є відмова двигуна.

Читайте також: Бразилія лише через 11 років вперше випустить власноруч зібраний JAS 39 Gripen: чому так довго

Падіння вертольота на території закинутого хімічного підприємства на околиці Наришкіно офіційно підтвердила місцева влада. При цьому мешканці найближчих до місця катастрофи будинків бідкались на повторні вибухи.

Яке завдання виконував екіпаж цього російського вертольота невідомо, але зазначено, що він повертався на аеродром базування у під Вязьмою у Смоленській області. А це вказує, що скоріш за все, він був приписаний до 440-го вертолітного полку РФ.

Зазначимо, що якщо мова йде про відмову двигуна, точніше одного з двох двигунів, то це може вказувати, що їх дефіцит почав даватися у знаки. Бо, нагадаємо, абсолютна більшість російських вертольотів (Ми-8, Ми-24, Ми-28, Ми-35, Ка-27, Ка-31, Ка-32, Ка-52) літають на українських двигунах ТВ3-117, які постачались до 2014 року, або їх неліцензійній копії ВК-2500.

ВК-2500 та ТВ3-117
ВК-2500 та ТВ3-117

Але налагодити їх виробництво у відповідній кількості, навіть враховуючи постачання до 2022 року, контрабандних комплектуючих у РФ не вийшло. І про дефицит вертолітних двигунів прямо говорив голова міністерства промисловості та торгівлі РФ Деніс Мантуров, оголосивши, що у річній потребі у 500 двигунах є лише 200-300.

І це не про нові вертольоти, а про регламентну заміну двигунів на наявних російських вертольотах при їх плановому визначеному ресурсі у 6-9 тисяч годин та міжремонтному у 2-3 тисячі. І не лише про військову, а й про цивільну авіацію. Нагадаємо, що на один вертоліт потрібно по два ТВ3-117 чи ВК-2500. А якщо двигунів та деталей не вистачає, то вірогідність їх відмови зростає у прогресії з кожною новою годиною нальоту вище норми.

Ми-8
Ми-8 РФ

І якщо зібрати публічно відомі, а це здебільшого цивільна авіація, інциденти з відмовою двигунів на Ми-8 у РФ з 2022 року, то виходить така картина:

  • 2022 рік: 2 інциденти з вимушеною посадкою (2 березня у Ямало-Ненекьцому АО, 1 грудня у Омській області)
  • 2023 рік: 2 інциденти з вимушеною посадкою (2 березня на Ямалі, 15 листопада у Іркутській)
  • 2024 рік: 3 інциденти з вимушеною та жорсткою посадкою (11 січня у Самарській області, 14 березня у Магаданській області та 28 травня Мурманській області)
  • Перші п'ять місяців 2025 року: 4 інциденти з вимушеною та жорстокою посадкою, 1 катастрофа (11 лютого на Ямалі, 18 березня Ханти-мансійському АО, 30 квітня та 2 травня на Камчатці та сьогоднішня, 23 травня, катастрофа під Орлом).

Таким чином з початку 2025 інтенсивність лише публічно відомих проблем саме з двигунами (у перелік не включені аварії та катастрофи Ми-8 з інших причин), які призводили до інцидентів з Ми-8, кратно зросла. І як здається, це вже дуже якісний маркер, того, що у росіян насправді відбувається з вертолітним парком.

При цьому статистка, окрім одного випадку, взагалі не охоплює військові вертольоти, втрати яких з цих причин у РФ засекречені. А ворог зараз дуже активно намагається використати свої вертольоти для протидії українським далекобійним дронам. І чим більше він їх використовує - тим більший шанс втратити вертоліт.

Читайте також: Чому удар по заводу "Энергия" - це про російські КАБи та дилему бомбардувань заводів підшипників у Другу світову