В середу 18 грудня 2024 року Міноборони РФ проводило брифінг для військових аташе, акредитованих в Москві, головним "спікером" там був начальник ГШ ЗС РФ та за сумісництвом воєнний злочинець Валерій Герасимов.
Цей брифінг був "нафарширований" пропагандистськими тезами, якими Кремль виправдовує агресію проти нашої країни, але там був як мінімум один цікавий момент, вартий уваги – Герасимов заявив про начебто загрозу для РФ від неіснуючого західного ракетного комплексу "Дарк Тіфон", і тут доволі показово, що самі рашисти сприйняли це м’яко кажучи неоднозначно.
Читайте також: РФ хоче отримати в 2025 році чотири Ту-160, які можуть нести по 12 ракет, але не зробить жоден новий літак
Якщо конкретніше, то в одному із блоків свого виступу начальник російського Генштабу заявив про начебто "підвищення активності країн НАТО біля кордонів Росії", і як "ілюстрацію" до цього Герасимов навів приклад із розгортанням аж в Данії наземного ракетного комплексу "Дарк Тіфон" (так, росіяни цю назву подали кирилицею – DE.), що начебто має дальність стрільби аж 2400 кілометрів.
Нюанс ситуації полягає в тому, що жодна з країн Заходу не має ракетний комплекс з такою назвою, там в принципі із наявністю ОТРК значна проблема, про що ми розповідали в окремій публікації.
На цьому тлі логічно висунути припущення, що словосполучення "Дарк Тіфон" у рашистів виникло шляхом поєднання елементів назв від двох інших ракетних систем – гіперзвукового Dark Eagle і Typhon.

Що це за системи- ми коротко нагадаємо, тим більш, що раніше наше видання про них неоднократно розповідало в своїх публікаціях. Для початку, Dark Eagle – це наземний гіперзвуковий комплекс для Армії США, ракета до якого коштує 41 мільйон доларів, а перший успішний випробувальний пуск відбувся лише в грудні 2024 року, після кількох років невдалих спроб.
Заявлені характеристики цього комплексу – швидкість польоту складає 4,9 Мах, дальність стрільби сягає 3100 кілометрів, маса бойової частини не розкривається, батарея складатиметься із чотирьох пускових установок сумарним залпом у вісім ракет.
В свою чергу, Typhon – це комплекс середньої дальності із УВП Mark 41, з якого можна застосовувати два типи ракет – КР Tomahawk у наземній версії та ракету SM-6 для стрільби в режимі "поверхня-поверхня" на дальність до 460 кілометрів.

Але наступний нюанс полягає в тому, що жодну із цих двох ракетних систем Альянс до цього моменту взагалі не розміщував ані в Данії, ані в інших країнах Європи.
Цьогоріч у тій же Данії на острові Борнхольм під час навчань у травні 2024 року було зафіксовано розгортання взагалі іншої системи - MK70 PDS, якими володіють ВМС США, і котрі за публічною інформацією адаптовані лише під використання зенітних ракет типів SM-6 та SM-3.
При цьому в контексті навчань на Борнхольмі підкреслювалось, що відпрацьовувалось використання MK70 PDS саме під SM-6 в рамках задач по прикриттю конвоїв, які рухались Балтійським морем.

Описану вище аж занадто "вільну інтерпретацію подій" від ГШ ЗС РФ навіть російські пропагандисти сприйняли неоднозначно. Однак це все заодно підкреслює, наскільки неадекватно взагалі у Кремлі сприймають навколишню дійсність.
Читайте також: Чи може РФ просто скидати з космосу кінетичні боєголовки для ударів по Україні