Заходи відбувались в рамках навчальних зборів з практичним призовом військовозобов’язаних та резервістів територіальної оборони міста Києва, які за рішенням Головнокомандувача Збройних сил України проходять у Києві в період з 7 по 13 серпня ц.р.
Головне завдання сил територіальної оборони – зупинити наступ окупаційних сил ворога, або унеможливити їхнє швидке просування вглиб Києва та дочекатися підкріплення.
Читайте також: ЗСУ кардинально змінюють Територіальну оборону: реальні задачі у сучасній війні (відео)
В рамках зборів на першому етапі, у взаємодії з Київським міським територіальний центром комплектування та соціальної підтримки, було відпрацьовано прийом та постановку в стрій 112-ї бр ТрО резервістів з числа киян – бажаючих захищати зі зброєю в руках столицю та свої домівки виявилось набагато більше, ніж планували залучити на навчання. 23 з призваних резервістів прийняли присягу на вірність українському народу вперше.
Паралельно військові на командно-штабних навчаннях розпочали злагодження роботи командирів, штабів та організацію взаємодії з різними структурами, що залучаються до оборони Києва.
В понеділок 9 серпня ц.р. розпочалась активна фаза навчань. На деяких в’їздах у столицю виставлені блокпости Національної гвардії України із залученням особового складу, бронетехніки та кінологічних розрахунків.
В цей час на трьох локаціях сили територіальної оборони виконували кілька завдань.
За легендою навчань, ворожі війська підійшли впритул до Києва з боку Нових Петрівців. Бійці тероборони поблизу одного з житлових комплексів на околиці Києва (на вул. Великій окружній, навпроти ЖК "Міністерський") відпрацьовали елементи оборони взводного опорного пункту - вони прийняли бій у захисних спорудах, які заздалегідь облаштували, й намагалися не допустити просування ворожих військ на вулиці міста.
Згідно з планом навчань, на цій ділянці тримали оборону й наступали близько 160 осіб. Їх підтримували три бойові машини "Варта" та п’ять БРДМ-2.
Уперше резервісти 112-ї бр ТрО використовували в навчальному бою міномети та протитанкові керовані ракети (ПТУР). Також було задіяно стрілецьку зброю, ручний протитанковий гранатомет (РПГ), кулемети бронеавтомобілів "Варта". Воїнам територіальної оборони вдалося відбити напад умовного противника й "знищити" три його бронемашини.
На іншій локації сили тероборони відбивали атаки ворога на Київську ТЕЦ-5
Тут учасники навчань відпрацювали протидію ворожим диверсійно-розвідувальним групам, тактику пересування й ведення вогню, алгоритм дій у випадку затримання супротивника: як правильно та безпечно його обеззброїти.
Бійці 112-ї бр ТрО дали рішучу відсіч ДРГ, яка хотіла захопити ТЕЦ. Атакуючи цей об'єкт критичної інфраструктури, бойовики вже діяли тактично грамотніше і хитріше - спершу влаштували пожежу, аби відволікти українських військових та захопити будівлю. Втім, атакуюча група була ліквідованоа завдяки рішучим діям сил оборони, двоє "терористів" було взято у полон.
На завершення навчального дня сили тероборони, спільно з поліцією та Нацгвардією, відпрацювали протидію ворогу, що діяв за сценарієм застосованим в ході окупації Криму, Донецької та Луганської областей у 2014 році, коли російські окупанти захопили головні адміністративні будівлі.
Тут учасники навчань дали відсіч озброєним бойовикам-мітингувальникам, що мали намір захопити будівлю Солом'янської РДА м. Києва. Численна група молодиків у чорному одязі підійшла до будівлі, голосно скандуючи "Ганьба!", а потім, як це відбувалося навесні 2014-го, спробували під прикриттям димових шашок захопити РДА. Та досвідчені українські вояки діяли рішуче, довівши, що повторення колишніх помилок не буде.
Підбиваючи підсумок навчального дня, командувач Сил ТРО генерал-майор Анатолій Баргилевич в коментарі АрміяInform зазначив : "Ми можемо малими силами, спираючись на підготовлене населення, не допустити дестабілізації обстановки в містах і не допустити захоплення влади в певних регіонах дестабілізуючими елементами".
Надалі такі спільні тренування штабів районів ТрО та батальйонів планують проводити в кожному районі столиці. Про це повідомили в Київській міській державної адміністрації. Тут також додали, що штабні тренування, під час яких учасники відпрацьовують організацію взаємодії між районними в місті Києві державними адміністраціями, батальйонами Сил територіальної оборони Збройних Сил України та підрозділами всіх складових сил безпеки й оборони, що залучені до виконання завдань із територіальної оборони Києва, організовує Департамент муніципальної безпеки КМДА. на виконання Закону України «Про основи національного спротиву», який передбачає, що в складі Збройних Сил України з’явиться окремий рід – Сили територіальної оборони. Крім того, територіальна оборона матиме цивільну складову (органи державної та місцевої влади) і військово-цивільну (штаби зон територіальної оборони, добровольчі формування територіальних громад). Закон набере чинності 1 січня 2022 року.
Раніше Defense Express писав, шо Командування Сухопутних військ ЗС України провело науково-практичну конференцію з керівним складом територіальної оборони з тим, щоб виробити єдині погляди на завдання, структуру та напрями розвитку територіальної оборони з урахуванням добровільної участі в ній громадян України, їх підготовки до оборони.
В 2020 році Сухопутні війська ЗСУ провели 52 заходи із підготовки підрозділів ТРО, до яких було залучено близько 7000 військовослужбовців. При цьому 11 бригад ТРО було відмобілізовано частково, одну бригаду ТРО – було відмобілізовано повністю.
Читайте також: Основи національного спротиву: ССО почали підготовку бійців для Руху опору