xcounter
#

Чому важливо, що ССО біля Бахмуту знищили склад росіян з ракетами "Вихрь" до Ка-52

20590
Російські військові готуються до застосування ракети "Вихрь" з Ка-52, ілюстративне фото довоєнних часів
Російські військові готуються до застосування ракети "Вихрь" з Ка-52, ілюстративне фото довоєнних часів

Що це були за ракети, і наскільки небезпечними вони були для ЗСУ

Сили спеціальних операцій ЗС України учора, 6 вересня повідомили про те, що на Бахмутському напрямку артилерія разом із спецпризначенцями змогла знищити важливий склад боєприпасів армії РФ, на якому зберігались зокрема керовані ракети 9М127 "Вихрь" під ударні вертольоти Ка-52 (гелікоптери Ка-50 в боях проти ЗСУ не використовуються).

На перший погляд може виглядати дивним, що окупанти під склад із широкою номенклатурою боєприпасів обрали настільки невелику будівлю, або ж що вони почали розміщати свої склади БК так, щоб їх можна було знову дістати (ймовірно) за допомогою систем M142 HIMARS. Але тут значно важливішим є питання, що це були за ракети "Вихрь", і чому їх було так важливо знищити.

Читайте також: Польща локалізує виробництво Javelin і це попри власне виробництво Spike-LR

Почнімо з характеристик цих ракет. Вони мають надзвукову швидкість польоту (орієнтовно 600 м/с, або ж еквівалент 3600 км/год), стартова маса – 45 кг, зокрема маса бойової частини – від 8 до 12 кг, спорядження – тандемне уламково-кумулятивне, довжина корпусу ракети – 2,75 метрів, дальність пуску – до 10 кілометрів вдень та до 5-6 кілометрів вночі.

Особливо проблемним тут є саме показник дальності стрільби ракетами "Вихрь", який зокрема дає російським Ка-52 бити по нашим військам, не заходячи в зону дії армійської ППО наших частин.

Ця проблема дала свій вплив не тільки на темпи просування наших військ на Півдні, ворожі Ка-52 з ракетами "Вихрь" створювали проблеми для штурмових бригад ЗСУ і біля Бахмуту також, про що Defense Express розповідав у окремій публікації.

Пуск ракети "Вихрь" з Ка-52, ілюстративне фото довоєнних часів

Поки відсутні дані, які б дозволили оцінити, яка саме кількість ракет "Вихрь" могла бути знищена за участі операторів ССО саме на тому ворожому складі, і який це був відсоток від загального запасу цього типу ракет, наявного зараз в армії РФ.

Але уже можемо припускати, що втрата бодай якоїсь кількості ракет "Вихрь" примусить окупантів як мінімум знизити активність ударів своєї армійської авіації, які будуть виконуватись поза зоною дії нашої армійської ППО.

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав про те, що ворожий Ка-52 ледь втік від FPV-дрона-камікадзе ЗСУ, але це тільки початок.

Російський Ка-52 з ракетами "Вихрь", ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Чому Румунія в один в один повторила дії Польщі з невизнанням факту російської атаки