xcounter
#

Ка-52 ледь втік від FPV-дрона-камікадзе ЗСУ, але це тільки початок (відео)

18479
Ка-52 під час війни проти України, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Ка-52 під час війни проти України, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Схоже, що наші військові знайшли асиметричний спосіб боротьби з ударними гелікоптерами РФ

У відкритому доступі з’явилось відео, яке демонструє, як оператори одного із FPV-дронів-камікадзе ЗСУ намагались підбити російський ударний вертоліт Ка-52. Автором цієї атаки та відео був підрозділ "Птахи Мадяра".

Хоча ворожа машина в підсумку зуміла вийти з-під можливого удару наших безпілотників, але все рівно ми тут маємо унікальний випадок, який заслуговує на окрему увагу, та дозволяє сподіватись, що можливо у найближчий час таки трапиться перший випадок збиття Ка-52 нашим дроном-камікадзе.

Читайте також: США в 2019 році збивали дрон ракетою APKWS з F-16, і це знадобиться нам в 2024 році

По-перше, як можемо зауважити прямо на відео, спроба удару FPV-дроном по російському Ка-52 була скоріше експромтом наших операторів БПЛА, які явно не очікували побачити в зоні своєї відповідальності настільки "жирну" повітряну ціль ворога.

Через що, наприклад, атакувати довелось не на зустрічному курсі, а в проекції збоку, що дало можливість ворожим вертолітникам вийти з-під удару.

По друге, орієнтовна дальність дії наших FPV-дронів-камікадзе в багатьох випадках перевищує 10 км, що точно більше, аніж радіус дії наших армійських засобів ППО.

Тому можливо завдяки певним конструктивним покращенням, або ж завдяки вдосконаленій тактиці в наступний раз наш дрон-камікадзе таки зможе "спустити на землю" Ка-52, який є особливо небезпечним для бійців ЗСУ вертольотом ворога.

Ворожий Ка-52 в прицілі FPV-дрона-камікадзе, 6 вересня 2023 року, скрін-шот з відео підрозділу "Птахи Мадяра"
Читайте також: Як багато ракет AIM-120 AMRAAM виробляє Raytheon: у компанії розповіли про темпи виробництва