xcounter
#

Польща локалізує виробництво Javelin і це попри власне виробництво Spike-LR

Пуск ПТРК Javelin (всі фото: Wojsko Polskie)
Пуск ПТРК Javelin (всі фото: Wojsko Polskie)
4441

Попри те, що Польща вже виробляє ізраїльські ПТРК Spike-LR вона локалізує виробництво американських Javelin, а це звісно ставить цілком логічне питання щодо долі спільної польсько-української розробки під назвою Pirat

Польський оборонно-промисловий комплекс продовжує набирати темпи на нечуваному форсажному рівні. При цьому за рахунок локалізації виробництва озброєння, коли Польща отримує нові технології та модернізує під них свої виробничі потужності.

Й черговим, а також доволі несподіваним прикладом, стала домовленість про локалізацію виробництва переносних протитанкових комплексів Javelin. Саме така угода була досягнута між Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) та спільним американським підприємством Javelin (Raytheon та Lockheed Martin).

Читайте також: США не змогли запустити наземну гіперзвукову ракету LHRW, і це ставить важливе питання
Javelin
Javelin

Виробництво самих Javelin буде розгорнуто на потужностях Mesko SA з участю підприємств Polish Armaments Group. При цьому вже на початку мова йде про виготовлення ракет до цього ПТРК, а не виробництво окремих комплектуючих.

Зазначимо, що Варшава у 2020 році підписала перше замовлення на 60 пускових та 180 ракет до них на 54 млн доларів. Згодом контракт був розширений на ще 50 пускових у новій версії LWCLU та 500 ракет у новій версії FGM-148F з універсальною бойовою частиною. Додаткове замовлення коштувало ще 103,5 млн доларів.

Javelin
Javelin у збройних силах Польщі

Водночас локалізація виробництва Javelin, як мінімум ракет, говорить про значно більші плани щодо частки цього ПТРК у Війську Польському, а також, звісно, можливість у перспективі значно збільшити його виробництво на експорт.

Більше того, цілком можливо, що взагалі домовленість між польською та американською стороною взагалі має більш експортний потенціал. Справа в тому, що Mesko SA вже має ліцензію на виробництво ізраїльського ПТРК Spike-LR від Rafael.

Spike-LR
Пуск Spike-LR

Й саме цей ПТРК є для Війська Польського основним, бо вже зараз на озброєнні знаходиться 264 пускових та понад 3,5 тисячі ракет, які також призначені для використання у бойовому модулі ZSSW-30 для бронетехніки. Також Mesko SA лише на початку серпня отримала черговий контракт на 400 млн злотих (близько 93 млн доларів) на виробництво цього озброєння до 2026 року.

На фоні цього доля спільної українсько-польської розробки ПТРК з напівактивним лазерним наведенням Pirat залишається під величезним питанням. Хоча, як пише Defense24, у Mesko SA запевнили, що ця розробка має свою нішу та продовжує знаходить на шляху сертифікації.

Читайте також: До яких танків ЗСУ, окрім Abrams, підійдуть американські снаряди зі збідненого урану