На збори прибули 32 екіпажі з військових частин Західного ОТО. Упродовж 10 днів вони вдосконалювали навички та тренувались діяти як одне ціле - відпрацьовували різноманітні завдання з підготовки до виконання бойових завдань за призначенням.
"Саме під час таких зборів можна максимально наблизитись до дій в бойових умовах і зрозуміти, на що здатен ти і твій екіпаж. В будь-якій ситуації результат залежить від колективної роботи, – ділиться думками командир екіпажу БТР лейтенант Олексій Кульменко. – Злагодженість екіпажу, рівень підготовки кожного з його членів до виконання тих чи інших завдань – це те, на що ми звертали увагу перш за все".
Читайте також: ХКБМ передало ЗСУ чергову партію з 5 БТР-4Е (відео)
Проходили збори у декілька етапів, в ході яких гвардійці змогли показати свої знання в одиночній підготовці, роботу командирів в різних видах бою, залагодження та управління екіпажами при виконанні бойових завдань.
"Не скажу, що було важко, але викладався на повну. Особливо під час виконання вправ з водіння в складних умовах місцевості та виконання вправ стрільб по цілях, що рухаються в нічний час. Попри складні умови руху, машина трималась впевнено. Загалом результатом я задоволений", - прокоментував водій БТР прапорщик Василь Марковський.
Основним та кульмінаційним етапом підготовки було проведення іспитів та контрольних занять. На думку більшості членів екіпажів, найцікавіше було практичне водіння БТР та стрільба вдень та вночі.
"Збори дали можливість побачити слабкі місця кожного з членів екіпажу, але нам є над чим працювати та продовжувати вдосконалювати свою майстерність", - прокоментував командир екіпажу БТР лейтенант Андрій Дудка.
За результатами проведення іспитів, контрольних занять та заліків кращі результати показали екіпажі окремого загону спеціального призначення Західного територіального управління та військової частини 1141.
"За час проведення зборів екіпажі вдосконалили свою майстерність з водіння бронетранспортером в будь-який час доби, при різних дорожніх і погодних умовах, підтримання його у постійній бойовій готовності до дій, користування засобами зв’язку, ведення вогню з усіх видів озброєння встановленого на БТР вдень та вночі, за різних погодних умов", - зазначив керівник зборів підполковник Віктор Шершун.
Під час проведення зборів гвардійські екіпажі мали можливість обмінятися бойовим досвідом.
Defense Express також повідомляв, що на початку жовтня ц.р. пройшли спеціальні збори екіпажів бронетранспортерів в Східному оперативно-територіальному об’єднані Національної гвардії України. Члени екіпажів бойових броньованих машин отримали практику застосовування БТР у різних умовах бойової обстановки та у спеціальних операціях. Командири машин отримали новий досвід в управлінні екіпажами при виконанні бойових завдань.
Нагадаємо, що БТР-3 - наймасовіший український бронетранспортер, яких було виготовлено понад 700 одиниць. Серійне виробництво цієї машини налагоджено на "Київському бронетанковому заводі".
Раніше БТР-3 "засвітився" на навчаннях з наступу Морської піхоти України. Ми також раніше розповідали про те, як керувати бронетранспортером БТР-3 та знищувати цілі.
Читайте також: БТР-4Е: як в Нацгвардії удосконалюють майстерність у бойовому застосуванні (відео)